> > >   Z městských obvodů


Pozvání na dětské dopravní hřiště

vloženo: 29.07.2011

Také v letních měsících navazuje Městská policie Ostrava na realizaci mnoha akcí určených pro širokou veřejnost.
Městská policie zve v rámci projektu "Hřiště žije" malé i velké děti dne 1. srpna a 23. srpna na dopravní hřiště (ul. Orebitská, Moravská Ostrava a Přívoz) a to v době od 10 do 15 hodin, kdy se zde koná akce s názvem "BESIP - protože jde o život". Cílem této akce je prevence úrazů, zejména cyklistů v silničním provozu.

Malé i velké cyklisty čeká jízda na kole podle dopravního značení a signalizačního zařízení, nebudou chybět testy a kvízy k ověření znalostí jak pravidel silničního provozu, tak základů poskytování první pomoci právě při úrazech, které hrozí zejména cyklistům a bruslařům. Své znalosti v těchto oblastech si mohou ověřit také dospělí zájemci, na které strážníci při přípravě programu nemohli nezapomenout.

Projekt „Hřiště žije!!!“ je hrazen z grantu Statutárního města Ostrava.

V případě nepříznivého (deštivého) počasí se akce nekoná.  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.