> > >   Z městských obvodů


Pozvání na dětské dopravní hřiště

vloženo: 29.07.2011

Také v letních měsících navazuje Městská policie Ostrava na realizaci mnoha akcí určených pro širokou veřejnost.
Městská policie zve v rámci projektu "Hřiště žije" malé i velké děti dne 1. srpna a 23. srpna na dopravní hřiště (ul. Orebitská, Moravská Ostrava a Přívoz) a to v době od 10 do 15 hodin, kdy se zde koná akce s názvem "BESIP - protože jde o život". Cílem této akce je prevence úrazů, zejména cyklistů v silničním provozu.

Malé i velké cyklisty čeká jízda na kole podle dopravního značení a signalizačního zařízení, nebudou chybět testy a kvízy k ověření znalostí jak pravidel silničního provozu, tak základů poskytování první pomoci právě při úrazech, které hrozí zejména cyklistům a bruslařům. Své znalosti v těchto oblastech si mohou ověřit také dospělí zájemci, na které strážníci při přípravě programu nemohli nezapomenout.

Projekt „Hřiště žije!!!“ je hrazen z grantu Statutárního města Ostrava.

V případě nepříznivého (deštivého) počasí se akce nekoná.  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

18.02.2019

Opilý řidič svou riskantní jízdou
Opilý řidič svou riskantní jízdou ohrozil ostatní účastníky, neměl řidičák! Dne 18. února 2019 večer spatřila hlídka ve Slezské Ostravě odjíždět vozidlo od jedné z restaurací, kde měl řidič před chvílí konzumovat alkoholické nápoje. Uvedené vozidlo jezdilo ze strany na stranu, kdy řidič nebyl schopen udržet daný směr jízdy.

17.02.2019

V Zábřehu došlo k fyzickému útoku
V neděli 17. února 2019 po páté hodině ranní byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Zábřehu, kde docházelo ke slovnímu a fyzickému napadání mezi několika osobami. Podle očitého nezaujatého svědka, který zrovna procházel kolem, se jednalo o dvě dívky ve věku 21 a 22 let, které před restaurací napadly jinou 20letou dívku. Ta po útoku byla dokonce chvíli v bezvědomí.

16.02.2019

Opil se a odmítal opustit hotelový pokoj
V sobotu 16. února 2019 odpoledne vyjížděla hlídka do Ostravy-Třebovic, kde se dle oznámení nacházel v jednom z hotelových pokojů muž, který byl pod vlivem návykové látky a odmítal opustit pokoj, přičemž ubytování mu vypršelo již dopoledne. Z důvodu silné intoxikace byli na místo přivoláni zdravotníci, kteří rozhodli o převozu muže k dalšímu ošetření. Muž toto ale odmítl a místo toho se snažil o sebepoškozování úderem hlavy do budovy hotelu.

15.02.2019

Projevoval sympatie k hnutí
V pátek 15. února 2019 ráno řešili strážníci oznámení, že na jedné z ulic v Ostravě-Porubě dochází na veřejném prostranství ke konzumaci alkoholu několika osob. Hlídka na místě spatřila 6 osob – ti seděli na lavičce a konzumovali víno a vodku. Po zjištění totožnosti bylo mužům sděleno, že se dopustili přestupku. Všichni shodně potvrdili, že zde skutečně alkohol konzumovali, ovšem nikdo z nich nechtěl situaci dále řešit.

30.01.2019

Hokejoví „fanoušci“ se porvali v MHD
Dne 30. ledna 2019 prováděli strážníci městské policie výkon služby v souvislosti s přesunem hokejových fanoušků dopravním prostředkem MHD v Ostravě-Porubě. Na jedné ze zastávek přiběhla k dopravnímu prostředku skupina osob, začala kopat do dveří, bušit do oken a po vstupu dovnitř napadla fanoušky soupeřícího týmu.