> > >   Z městských obvodů


V dalších dvou lokalitách se nesmí volně

vloženo: 16.07.2011

Zastupitelé města Ostravy na svém červnovém zasedání schválili obecně závaznou vyhlášku, kterou se doplňuje již platná obecně závazná vyhláška SMO o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. Od 1. sprna začne nově platit také ve dvou oblastech obvodu Ostrava-Jih – jedná se o lokality číslo 10 a 11. Na dodržování vyhlášky budou dohlížet městští policisté, za její porušení hrozí až třicetitisícová pokuta.


Vymezené ohraničené lokality na území MO Ostrava-Jih
Lokalita č. 1: ul. Horní, Dr. Martínka, Místecká, Prodloužená, Kaminského, F. Formana (výjimka pro akce povolené ÚMOb u KD K-TRIO v Hrabůvce)

Lokalita č. 2: ul. Rudná, Výškovická, Plzeňská, Samaritánská, V Zálomu, Říční

Lokalita č. 3: ul. Výškovická, Svornosti, Rudná, Plzeňská (výjimka pro akce povolené ÚMOb u DK Akord v Zábřehu) Lokalita č. 4: ul. Rudná, Plzeňská, Horní, Dr. Martínka, Místecká, Moravská, Závodní

Lokalita č. 5: ul. Plzeňská, Horní
Lokalita č. 6: ul. Výškovická, Rudná, Husarova, řeka Odra

Lokalita č. 7: ul. Plzeňská, Ruská, Závodní, Rudná

Lokalita č. 8: ul. Výškovická, Rudná, Plzeňská

Lokalita č. 9: ul. Lumirova, Charvátská, Proskovická, Výškovická

Lokalita č. 10: ul. Charvátská, Výškovická, hranice Bělského lesa, Svornosti, Výškovická

Lokalita č. 11: ul. Plzeňská, Ruská, Palkovského


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

18.02.2019

Opilý řidič svou riskantní jízdou
Opilý řidič svou riskantní jízdou ohrozil ostatní účastníky, neměl řidičák! Dne 18. února 2019 večer spatřila hlídka ve Slezské Ostravě odjíždět vozidlo od jedné z restaurací, kde měl řidič před chvílí konzumovat alkoholické nápoje. Uvedené vozidlo jezdilo ze strany na stranu, kdy řidič nebyl schopen udržet daný směr jízdy.

17.02.2019

V Zábřehu došlo k fyzickému útoku
V neděli 17. února 2019 po páté hodině ranní byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Zábřehu, kde docházelo ke slovnímu a fyzickému napadání mezi několika osobami. Podle očitého nezaujatého svědka, který zrovna procházel kolem, se jednalo o dvě dívky ve věku 21 a 22 let, které před restaurací napadly jinou 20letou dívku. Ta po útoku byla dokonce chvíli v bezvědomí.

16.02.2019

Opil se a odmítal opustit hotelový pokoj
V sobotu 16. února 2019 odpoledne vyjížděla hlídka do Ostravy-Třebovic, kde se dle oznámení nacházel v jednom z hotelových pokojů muž, který byl pod vlivem návykové látky a odmítal opustit pokoj, přičemž ubytování mu vypršelo již dopoledne. Z důvodu silné intoxikace byli na místo přivoláni zdravotníci, kteří rozhodli o převozu muže k dalšímu ošetření. Muž toto ale odmítl a místo toho se snažil o sebepoškozování úderem hlavy do budovy hotelu.

15.02.2019

Projevoval sympatie k hnutí
V pátek 15. února 2019 ráno řešili strážníci oznámení, že na jedné z ulic v Ostravě-Porubě dochází na veřejném prostranství ke konzumaci alkoholu několika osob. Hlídka na místě spatřila 6 osob – ti seděli na lavičce a konzumovali víno a vodku. Po zjištění totožnosti bylo mužům sděleno, že se dopustili přestupku. Všichni shodně potvrdili, že zde skutečně alkohol konzumovali, ovšem nikdo z nich nechtěl situaci dále řešit.

30.01.2019

Hokejoví „fanoušci“ se porvali v MHD
Dne 30. ledna 2019 prováděli strážníci městské policie výkon služby v souvislosti s přesunem hokejových fanoušků dopravním prostředkem MHD v Ostravě-Porubě. Na jedné ze zastávek přiběhla k dopravnímu prostředku skupina osob, začala kopat do dveří, bušit do oken a po vstupu dovnitř napadla fanoušky soupeřícího týmu.