> > >   Z městských obvodů


V dalších dvou lokalitách se nesmí volně

vloženo: 16.07.2011

Zastupitelé města Ostravy na svém červnovém zasedání schválili obecně závaznou vyhlášku, kterou se doplňuje již platná obecně závazná vyhláška SMO o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. Od 1. sprna začne nově platit také ve dvou oblastech obvodu Ostrava-Jih – jedná se o lokality číslo 10 a 11. Na dodržování vyhlášky budou dohlížet městští policisté, za její porušení hrozí až třicetitisícová pokuta.


Vymezené ohraničené lokality na území MO Ostrava-Jih
Lokalita č. 1: ul. Horní, Dr. Martínka, Místecká, Prodloužená, Kaminského, F. Formana (výjimka pro akce povolené ÚMOb u KD K-TRIO v Hrabůvce)

Lokalita č. 2: ul. Rudná, Výškovická, Plzeňská, Samaritánská, V Zálomu, Říční

Lokalita č. 3: ul. Výškovická, Svornosti, Rudná, Plzeňská (výjimka pro akce povolené ÚMOb u DK Akord v Zábřehu) Lokalita č. 4: ul. Rudná, Plzeňská, Horní, Dr. Martínka, Místecká, Moravská, Závodní

Lokalita č. 5: ul. Plzeňská, Horní
Lokalita č. 6: ul. Výškovická, Rudná, Husarova, řeka Odra

Lokalita č. 7: ul. Plzeňská, Ruská, Závodní, Rudná

Lokalita č. 8: ul. Výškovická, Rudná, Plzeňská

Lokalita č. 9: ul. Lumirova, Charvátská, Proskovická, Výškovická

Lokalita č. 10: ul. Charvátská, Výškovická, hranice Bělského lesa, Svornosti, Výškovická

Lokalita č. 11: ul. Plzeňská, Ruská, Palkovského


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.12.2018

Nechtěl jít do vězení, přesto kradl
Dne 6. prosince 2018 v dopoledních hodinách byla vyslána hlídka Městské policie Ostrava do prodejny v Ostravě-Hrabové.Zde zaměstnanci bezpečnosti agentury spatřili na prodejně muže, který si do kapes od bundy schoval zboží a následně s ním úmyslně prošel přes pokladní zónu – bez zaplacení. Bižuterii a drogérii v celkové hodnotě přesahující 700,- Kč poté sice odevzdal obsluze, neodpustil si ale vulgární nadávky a výhružky. Strážníkům tento pětatřicetiletý agresor sdělil: „Ukradl jsem to proto, že to chci prodat, byl Mikuláš a potřebuju něco pro dítě.“ Následovaly opět nadávky směřované na ochranku a výhružky, že si s nimi následně vše vyřídí, protože kvůli nim nechce jít do vězení. Jeho obava z policejní cely se vzápětí ukázala jako oprávněná, jelikož byl muž již za takový čin v minulosti potrestán. Výtečník začal hlasitě křičet, kopat do dveří a stěn. Napadl i jednoho ze strážníků.

04.12.2018

Trestný čin krádeže
Do prodejny se sportovním oblečením v Ostravě-Zábřehu byla hlídka vyslána 4. prosince 2018 krátce po sedmé hodině večerní. Zde zaměstnankyně prodejny spatřila muže, který se nejprve podezřele dlouhou dobu pohyboval po prodejně kolem oddělení s obuví a následně pronesl pod bundou dva páry sportovních bot přes pokladní zónu bez zaplacení. Oba páry byly nevratně poškozené z důvodu snahy muže o odstranění bezpečnostních magnetických kódů.

03.12.2018

Zraněným lidem přivolali pomoc sousedi
Hned dvě obdobné situace, ve kterých hráli důležitou roli sousedi, se odehrály dne 3. prosince 2018 v Ostravě-Porubě. V prvním případě zaznamenala volání o pomoc pětasedmdesátileté ženy, která se nacházela ve svém bytě, její sousedka. Přivolaná hlídka ihned podnikla další kroky k záchraně uvězněné ženy.

27.11.2018

Místo na derby univerzit
V nejlepším asi nebude vzpomínat na den 27. listopadu 2018 jeden z fanoušků, kterého hlídka spatřila v Ostravě-Zábřehu na cestě na hokejové derby univerzit. Ať už fandil Vysoké škole báňské nebo Ostravské univerzitě, zápas neviděl. Jedenadvacetiletý mladík byl silně pod vlivem návykové látky, choval se agresivně a nebyl schopen samostatné chůze. Z jeho dechu byl cítit alkohol. Muž nekontroloval své chování a tím bezprostředně ohrožoval sebe, jiné osoby a veřejný pořádek. Z důvodu silné intoxikace bylo následně rozhodnuto o převezení mladíka do nemocnice k dalšímu opatření.

25.11.2018

Opilý muž za volantem vezl další tři
Vozidlo jedoucí na ulici v protisměru zahlédla hlídka ve večerních hodinách 25. listopadu 2018 v Ostravě-Kunčicích. Řidič osobního vozidla nerespektoval zákaz vjezdu všech vozidel. Muž cizí státní příslušnosti si nebyl vědom svého provinění, navíc byl z jeho dechu cítit alkohol. K požití alkoholického nápoje před jízdou se řidič sám přiznal a potvrdila to i následná dechová zkouška, která ukázala téměř 1,5 promile.