> > >   Z městských obvodů


V dalších dvou lokalitách se nesmí volně

vloženo: 16.07.2011

Zastupitelé města Ostravy na svém červnovém zasedání schválili obecně závaznou vyhlášku, kterou se doplňuje již platná obecně závazná vyhláška SMO o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. Od 1. sprna začne nově platit také ve dvou oblastech obvodu Ostrava-Jih – jedná se o lokality číslo 10 a 11. Na dodržování vyhlášky budou dohlížet městští policisté, za její porušení hrozí až třicetitisícová pokuta.


Vymezené ohraničené lokality na území MO Ostrava-Jih
Lokalita č. 1: ul. Horní, Dr. Martínka, Místecká, Prodloužená, Kaminského, F. Formana (výjimka pro akce povolené ÚMOb u KD K-TRIO v Hrabůvce)

Lokalita č. 2: ul. Rudná, Výškovická, Plzeňská, Samaritánská, V Zálomu, Říční

Lokalita č. 3: ul. Výškovická, Svornosti, Rudná, Plzeňská (výjimka pro akce povolené ÚMOb u DK Akord v Zábřehu) Lokalita č. 4: ul. Rudná, Plzeňská, Horní, Dr. Martínka, Místecká, Moravská, Závodní

Lokalita č. 5: ul. Plzeňská, Horní
Lokalita č. 6: ul. Výškovická, Rudná, Husarova, řeka Odra

Lokalita č. 7: ul. Plzeňská, Ruská, Závodní, Rudná

Lokalita č. 8: ul. Výškovická, Rudná, Plzeňská

Lokalita č. 9: ul. Lumirova, Charvátská, Proskovická, Výškovická

Lokalita č. 10: ul. Charvátská, Výškovická, hranice Bělského lesa, Svornosti, Výškovická

Lokalita č. 11: ul. Plzeňská, Ruská, Palkovského


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.