> > >   Z městských obvodů


V dalších dvou lokalitách se nesmí volně

vloženo: 16.07.2011

Zastupitelé města Ostravy na svém červnovém zasedání schválili obecně závaznou vyhlášku, kterou se doplňuje již platná obecně závazná vyhláška SMO o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. Od 1. sprna začne nově platit také ve dvou oblastech obvodu Ostrava-Jih – jedná se o lokality číslo 10 a 11. Na dodržování vyhlášky budou dohlížet městští policisté, za její porušení hrozí až třicetitisícová pokuta.


Vymezené ohraničené lokality na území MO Ostrava-Jih
Lokalita č. 1: ul. Horní, Dr. Martínka, Místecká, Prodloužená, Kaminského, F. Formana (výjimka pro akce povolené ÚMOb u KD K-TRIO v Hrabůvce)

Lokalita č. 2: ul. Rudná, Výškovická, Plzeňská, Samaritánská, V Zálomu, Říční

Lokalita č. 3: ul. Výškovická, Svornosti, Rudná, Plzeňská (výjimka pro akce povolené ÚMOb u DK Akord v Zábřehu) Lokalita č. 4: ul. Rudná, Plzeňská, Horní, Dr. Martínka, Místecká, Moravská, Závodní

Lokalita č. 5: ul. Plzeňská, Horní
Lokalita č. 6: ul. Výškovická, Rudná, Husarova, řeka Odra

Lokalita č. 7: ul. Plzeňská, Ruská, Závodní, Rudná

Lokalita č. 8: ul. Výškovická, Rudná, Plzeňská

Lokalita č. 9: ul. Lumirova, Charvátská, Proskovická, Výškovická

Lokalita č. 10: ul. Charvátská, Výškovická, hranice Bělského lesa, Svornosti, Výškovická

Lokalita č. 11: ul. Plzeňská, Ruská, Palkovského


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

19.10.2018

Pálení biologického odpadu
V posledních dnech stále častěji vyjíždějí hlídky městské policie k událostem souvisejícím s porušováním obecně závazné vyhlášky zakazující spalování suchého rostlinného materiálu na území města. Problém se týká především okrajových částí města a upozorňují na něj samotní občané. Obtěžují je zplodiny spalovaného zahradního odpadu. Přivolaní strážníci při zjištění protiprávního jednání vyzvou dotyčné k uhašení ohně a přestupkové jednání vyřeší uložením pokuty příkazem na místě.

13.10.2018

Odhodili živé kotě do kontejneru
Dne 13. října 2018 byla vyslána hlídka do Ostravy-Hrušova, kde se mělo nacházet kotě uvězněné v kontejneru se sklem. Na tento nepříjemný případ upozornila žena, která zasahující hlídce místo s kotětem ukázala. Strážníci se po posouzení situace rozhodli na místo přivolat hasiče, kterým se kotě z kontejneru podařilo v pořádku vyprostit. Svědkové události se shodovali, že kotě do kontejneru bylo úmyslně vhozeno, ale nedokázali strážníkům označit nebo popsat osobu, která se tohoto skutku dopustila.

06.10.2018

Kdo koho napadl?
Touto otázkou se zabývaly hlídky v podvečer dne 6. října 2018. Obsluha kamerového systému totiž zaregistrovala napadení muže v městské části Ostrava-Kunčičky. Vyslaní strážníci na místě spatřili osobu s krvácejícími tržnými ranami v obličeji. Zraněný tvrdil, že byl napaden neznámým mužem. Hlídky díky podrobnému popisu osobu dohledaly a zadržely. Mladík však strážníkům tvrdil přesný opak, než poraněný muž. Podle jeho slov měl být on obětí napadení po slovní potyčce. Nezletilec (14 let) byl předán k dalšímu šetření přivolaným státním policistům. Poraněnému byla přivolána rychlá záchranná služba. Na kamerovém záznamu vše nasvědčovalo, že napadený byl opravdu nezletilý mladík. Díky pořízenému záznamu bude jednodušší domoci se spravedlnosti. K dnešnímu dni je v provozu více než 700 kamerových bodů, které pomáhají při objasňování trestných činů a přestupkových jednání.

03.10.2018

„Ztratil jsem se a hledám tatínka.“
Těmito slovy odpověděl čtyřletý chlapec na otázku, kterou mu položil strážník vykonávajících obchůzku v podvečer dne 3. října 2018 v Ostravě-Dubině. Pěší hlídka si povšimla plačícího dítěte v blízkosti dětského hřiště. Strážníci se nejprve pokusili zjistit informace vedoucí k nalezení ztraceného tatínka, nebo bydliště, ale marně. "Tuďma chodíme do obchodu," to bylo vše, co bezradné dítě dokázalo říct při snaze navést hlídku ke svému domovu.

01.10.2018

Pokusili se ho oloupit
Pokusili se ho oloupit, hrozili mu střelnou zbraní.Dne 1. října 2018 v brzkých ranních hodinách oslovil hlídkující strážníky v Ostravě-Mariánských Horách muž, který se měl stát obětí loupežného přepadení. Hlídce také následně popsal osoby, které od něj požadovaly finanční hotovost pod pohrůžkou střelné zbraně. Při následné kontrole okolí strážníci spatřili skupinu osob odpovídající udanému popisu. Jejich totožnost byla oznamovatelem potvrzena. Jeden z oslovených mužů také strážníkům dobrovolně vydal střelnou zbraň.