> > >   Z městských obvodů


Čertovské pohádky

vloženo: 05.05.2011

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky vyhlašuje literární soutěž pro žáky ostravských základních škol. Zúčastnit se jí může každé dítě ve věku 6 až 15 let s trvalým bydlištěm v Ostravě. Principem soutěže je napsat krátký pohádkový příběh, který bude mít šťastný konec a hlavně - v ději pohádky se musí objevit alespoň jeden čert. Pohádka by měla být v maximální délce jedné strany formátu A4, dítě ji může vymyslet a napsat samo, ale i s pomocí dospělých. Vybrané pohádky namluví moderátoři Hitrádia Orion a autoři nejhezčích příběhů získají hodnotné ceny, například týdenní prázdninový pobyt s plnou penzí pro celou rodinu v Hotelu Odra v Ostravici zdarma nebo Věrnostní kartu Multikina Cinestar Ostrava se speciálním bonusem. Aby se autor mohl soutěže zúčastnit, je potřeba zaslat text pohádky nejpozději do 30. května 2011 na emailovou adresu: soutez@certovskepohadky.cz. Vyhlášení vítězů proběhne na konci června 2011.

Rodiče, děti, využijte příležitost! Vezměte do ruky tužku, papír a napište Čertovskou pohádku. Čekají na vás báječné ceny!

Hlavními partnery soutěže jsou Hotel Odra v Ostravici a Multikino Cinestar Ostrava, mediálním partnerem Čertovských pohádek je Hitrádio Orion.  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.