> > >   Z městských obvodů

Klikněte pro zvětšení...

Získali jsme dotaci na nové pracovníky z

vloženo: 11.05.2011


Získali jsme dotaci na nové pracovníky zajišťující ruční úklid
Prvního června nastoupí na půl roku do Technických služeb městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz patnáct pracovníků. „Jedná se o pracovníky, kteří budou zajišťovat ruční čištění v rámci našeho obvodu. Těchto patnáct pracovníků doplní stávajících šedesát lidí, kteří se denně starají o ruční úklid našeho obvodu. Platy pro patnáct nových pracovníků budou hrazeny z dotace úřadu práce,“ uvedl místostarosta centrálního obvodu Dalibor Mouka. Celkem se jedná o částku skoro 1,5 mil.Kč. Patnáct pracovníků vybraných z úřadu práce bude zajišťovat úklid především v oblasti sídliště Fifejdy.

„Lidé v rámci veřejné služby pomáhají především při ručním úklidu veřejných prostranství, provádějí úklid kolem autobusových zastávek, úklid v parcích, podílejí se na likvidaci černých skládek, sběru a odvozu komunálního odpadu uloženého mimo popelnice, v zimě zajišťují odstraňování sněhu. Pracovníci v rámci veřejné služby například v loňském roce vysbírali přes 100 tun odpadu. Nových patnáct pracovníků se bude podílet na stejných činnostech a doufáme, že i s jejich výkonem budeme spokojeni. Pokud ano, je možné, že si vybrané pracovníky necháme i na delší období než půl roku,“ doplnil ředitel Technických služeb MOaP Petr Smoleň.


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.