> > >   Z městských obvodů


XIII. ročník Setkání pěstounů psů

vloženo: 07.05.2011

Městská policie zve na XIII. ročník Setkání pěstounů psů z třebovického útulku
V sobotu 11. června 2011 se od 9:00 hodin v areálu útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích uskuteční v pořadí již XIII. Setkání pěstounů psů z třebovického útulku.

Majitelé a pěstouni pejsků mají jako každoročně možnost předvést své dovednosti a šikovnost v soutěžních disciplínách o Útulkového krasavce, Třebovického šikulu, Nejkrásnějšího juniora a Nejkrásnějšího veterána a vyhrát spousty zajímavých a zejména pro pejsky lákavých cen. Návštěvníci pak svými hlasy sami rozhodnou, který ze čtyřnohých účastníků získá Cenu diváků.

Všichni pěstouni a majitelé psů z třebovického útulku, kteří se chtějí tohoto setkání zúčastnit, se mohou přihlásit telefonicky na čísle 596 967 288 nebo prostřednictvím elektronické pošty na adrese utulek@mpostrava.cz nebo také osobně v útulku pro nalezené psy v Ostravě–Třebovicích v provozní době, což je od úterý do neděle v čase 10:00 – 17:00 hodin.
Prezentace účastníků se uskuteční před zahájením samotných soutěží, od 8:00 do 9:00 hodin.

Pro návštěvníky je připraven bohatý program, ukázky z činnosti městské policie, svými dovednostmi se pochlubí členové Judo clubu Městské policie Ostrava, zájemci si budou moci v rámci otevřených dveří prohlédnout prostory útulku pro nalezené psy, připravena je také laserová střelnice a program pro děti. Diváci se mohou těšit také na ukázky výcviku služebních psů.


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.