> > >   fotogalerie Ostrava


Stop rasismu!!!
sekce: Sport - kultura - akce
nafoceno: 7.5.2014
autor: Bůžek Lumír
ŘEKNĚTE RASISMU NE!!! O víkendovém zápase Barcelony ve Villarrealu hodil po brazilském obránci Barcelony Danimu Alvesovi , tehdy ještě neznámý divák - BANÁN!!! Jak všichni víme, banán je symbolem rasistické urážky, která se objevuje na mnohých stadionech po celém světě. Danimu se však podařil opravdu husarský kousek a vtipně rasistickou urážku otočit ve svůj prospěch. Ještě než zahrál rohový kop, hozený banán zvedl, oloupal a s chutí snědl. Jak v té chvíli asi bylo chudáčkovi schovanému v davu lidí, to už se asi nedovíme, ale víme, jak v takových případech pracuje policie ve Španělsku. Ta totiž zadržela i za pomoci sociálních sítí příznivce Villarrealu, dala jej do vazby a pokud jej usvědčí z provokace s rasistickým podtextem, může dostat až tři roky vězení. Smutnou zprávou je, že to byl zaměstnanec klubu a dokonce šéf jednoho z mládežnických týmů. http://www.sport.cz/fotbal/la-liga/clanek/570961-video-alves-rasistum-vytrel-zrak-hodili-na-nej-banan-tak-ho-oloupal-a-snedl.html#article-artcl VŠICHNI JSME SI ROVNI A VŠICHNI JSME OPICE Ano, tohle je výraz okamžité reakce a pocity souznění součastných fotbalových osobností, kteří se neváhali vyfotit s oloupaným banánem v ruce a titulkem RESPEKT DANI! http://www.sport.cz/fotbal/la-liga/clanek/571260-respekt-dani-lewandowski-balotelli-suarez-a-spol-podporili-beka-ktery-vytrel-zrak-rasistum.html#section-artcl My máme taky rádi banány, takže jsme taky opice! Velmi sympatickým přístupem k výše popisovanému problému se postavila vítkovická U12. Jsou to sice „jen“ 12-ti letí kluci, a kopanou se stále učí, ale i oni chtěli po vzoru svých idolů současné kopané, podpořit hráče odlišné pleti s tím, že rozdíl mezi lidmi přece není v barvě jejich kůže. Proto se jim líbila rekce Daniho a svorně mu dali přívlastek „BOREC“. „Naše fotografie by se mohla brát i jako důkaz toho, že se v kabině probírá vše s tématikou kopaná. Což je velmi pozitivní a jsem rád, že kluci fotbalem žijí i mimo lajny fotbalového hřiště. Od nápadu k realizaci podpory hráčům jiné pleti, byl jen krůček a my jako trenéři jsme rádi, že se uskutečnil, protože to dokazuje, že myšlení takto mladých kluků má správný směr“ říká trenér vítkovických U12 Tomáš Zdobnický.
HC Děčín ženy 2014
sekce: Sport - kultura - akce
nafoceno: 6.4.2014
autor: Jitka Albrechtová
Ostrava je kolébkou hokeje. Já, rodačka z Opavy, bydlící řadu let v Ostravě, to mohu jen potvrdit. Studium na gymnáziu v Ostravě- Hladnově, probdělé noci na Stodolní apod. Vždy budu pyšná ostavanda a jednou, jednou se vrátím.OSTRAVA !!!
LEŽÍ RÁDIO ČAS ROCK NA STAROVĚKÉM POHŘEBIŠTI?!
sekce: Ostrava vážně - nevážně
nafoceno: 21.03.2014
autor: www.casrock.cz
LEŽÍ RÁDIO ČAS ROCK NA STAROVĚKÉM POHŘEBIŠTI?! Rádio ČAS ROCK obdrželo informace, které možná vysvětlí nejen samovolné vypadávání proudu… Údajně se totiž pod studiem nachází cenné kosterní nálezy včetně dalších propriet našich možná i rockových předků. Jak během pátku 21. 3. 2014 potvrdil během sondování nezávislý odborník, bude pravděpodobně nutné zahájit 1.4 2014 sondážní výkopy a tak, aby Rádio ČAS ROCK v tento den archeologům nepřekáželo, přemístí své vysílání raději přímo mezi vás – naše spoluobčany a posluchače a to na Masarykovo náměstí. Už teď se těšíme na vaši podporu a účast. Více informací bude rádio ČAS ROCK podávat, hned, jakmile je vstřebá, ale rockery jen tak něco neskolí, proto více na www.casrock.cz.
Divadelní představení IUVENTAS
sekce: Sport - kultura - akce
nafoceno: 19.2.2014
autor: Alexandra
Dne 19.2.2014 od 15.30h do 17h se konalo divadelní představení Soukromého gymnázia a Střední odborné školy IUVENTAS v Sanatoriu Klimkovice. Studenti Pedagogického lycea 2. a 3. ročníků hráli pohádku Princezna ze mlejna a Popelka ve vlastní režii. Divadelní představení mělo velký úspěch.
ledovcová jeskyně v Norsku
sekce: Sport - kultura - akce
autor: ORCUS
7.3.2014 v 17:00 se ve školicím středisku OTAZNÍK, Varšavská 1583/99, Ostrava-Hulváky koná beseda, výstava, film. \"Poklady v zemi, dnes otevřen! Od Beskyd po Krym - poklady jeskyní a krasů.\"
Na Opavsku hořela pila, v celém Moravskoslezském kraji konte
sekce: Ostrava vážně - nevážně
nafoceno: 01.01.2014
autor: por. Mgr. Petr Kůdela
Na Opavsku hořela pila, v celém Moravskoslezském kraji kontejnery Největším požárem v Moravskoslezském kraji z hlediska rozsahu i škody byl v noci ze Silvestra na Nový rok požár střechy objektu pily v Dolních Životicích (okres Opava), a to v místní části Hertice. Vedle toho v MS kraji hořely na přelomu starého a nového roku více než dvě desítky plastových i plechových kontejnerů na tuhý komunální odpad. Požáry se obešly bez zranění. Nedá se zatím uvést, zda v některých případech mohly za oheň rachejtle či výbušniny Operační středisko hasičů bylo o požáru sedlové střechy pily v Herticích informováno čtvrt hodiny před silvestrovskou půlnocí. Na místo vyjelo pět jednotek hasičů, celkem sedm cisteren. Vedle jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice v Opavě to byly čtyři jednotky dobrovolných hasičů – Dolní Životice, Litultovice, Melč a Opava-Komárov. Hořela polovina dřevěné sedlové střechy zděného objektu, jehož celkový půdorys je 35 x 12 metrů. Hasiči dostali oheň pod kontrolu asi za hodinu, pak jej dohasili. Na místě zůstala kolem druhé hodiny ranní pouze jednotka dobrovolných hasičů z Dolních Životic, která bude hlídat požářiště až do středečního rána. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na 200 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření. Od silvestrovských 18:00 hodin do zhruba dvou hodin Nového roku (tj. za 8 hodin) hořelo v Moravskoslezském kraji celkem 24 plastových či plechových kontejnerů na odpadky – v okrese Ostrava-město celkem devět, v okrese Frýdek-Místek 7, na Karvinsku pět, po jednom v okresech Nový Jičín, Opava a Bruntál.
Ostravská huť dnes uvedla do provozu
sekce: Ostrava vážně - nevážně
nafoceno: 09.12.2013
autor: PhDr. Barbora Černá Dvořáková
Ostravská huť dnes uvedla do provozu modernizované kontilití. Slavnostního aktu se zúčastnil i premiér České republiky ArcelorMittal Ostrava dnes uvedla do provozu zařízení plynulého odlévání oceli (tzv. kontilití), které prošlo rozsáhlou modernizací. Huť díky miliardové investici zvýší kvalitu oceli a nově bude vyrábět předlitky s vysokou přidanou hodnotou. Ty najdou uplatnění například při výrobě trubek pro těžbu ropy a zemního plynu a dalších náročných aplikacích. Slavnostního spuštění kontilití se zúčastnil také premiér v demisi Jiří Rusnok, který se v ostravské huti zastavil během své návštěvy Moravskoslezského kraje. „Dnešním dnem jsme učinili významný krom ke zlepšení konkurenceschopnosti našeho podniku. Díky miliardové investici vyrábíme kvalitnější a čistší ocel,“ uvedl Tapas Rajderkar, generální ředitel a předseda představenstva ArcelorMittal Ostrava. Účastníci slavnostního spuštění nově zrekonstruovaného kontilití č. 1 mohli pozorovat první lití, při kterém se žhavá ocel v nepřetržitém proudu odlévá do sochorů. Díky modernizaci je huť schopna odlévat kruhové sochory o průměru až 400 mm namísto dosavadního průměru 210 mm. Nové rozměry jsou určeny pro vysoce jakostní výrobky, především bezešvé trubky pro petrochemický průmysl vyráběné novými technologiemi válcování. Předlitky ze zmodernizovaného kontilití se uplatní ale také při výrobě součástí větrných elektráren, železničního dvojkolí, žlutého zboží a listových pružin pro automobilový průmysl. Součástí nové výrobní technologie je i vakuovací zařízení. Vakuováním se v oceli sníží obsah nežádoucích plynů a přísad, takže ostravská huť nyní vyrábí ocel s výrazně lepšími jakostními parametry, než tomu bylo doposud. Všechna nově vybudovaná výrobní zařízení splňují požadavky na nejlepší dostupné techniky. Vakuovací stanice je vybavena tkaninovým filtrem s účinností 99 %.
Memoriál Evžena Hadanczika 2013
sekce: Sport - kultura - akce
nafoceno: 17.11.2013
autor: Bůžek Lumír (admin2002)
Vynikajicího úspěchu dosáhli mladší žáci MFK Vítkovice kategorie U-12 (r.2002), kteří zvítězili ve 33. ročníku memoriálu prestižního mezinárodního turnaje o pohár Evžena Hadamczika! Turnaj se konal od pátku 15.11 do neděle 17.11. v hale v Ostravě Dubině. Zúčastnili se jej mužstva ze Slovenska, Slovinska a samozřejmě z naší republiky. Celkem 11 družstev bojovalo po tři dny systémem každý s každým a opravdu se bylo na co dívat! Vítkovičáci prošli celým turnajem bez jediné porážky, když osmkrát vyhráli a dvakrát remizovali! Nejlepším střelcem turnaje byl po zásluze s 27 brankami vyhlášen Jaroslav Harušťák! Klukům patří opravdu velké poděkování za výbornou reprezentaci klubu MFK Vítkovice a ZŠ Klegova!!! sestava: Vlosinský Lukáš, Hatoň Šimon, Palička Šimon, Martaus Erik, Barkov Timofej, Harušťák Jaroslav, Gaži Martin, Kostelanský Filip, Zaremba Dušan, Gula Martin, Zdobnický Štěpán, Strakoš Pavel, Marek Mikoláš. trenéři: Zdobnický Tomáš, Heczko Václav, Halamíček Jiří
 	S hutnictvím se během týdne otevřených dveří
sekce: Sport - kultura - akce
nafoceno: 08.11.2013
autor: PhDr. Barbora Černá Dvořáková|Tisková ml
S hutnictvím se během týdne otevřených dveří v ArcelorMittal Ostrava přišlo seznámit 670 žáků z 25 základních škol Ostrava, 8. listopadu 2013 – Kunčickou huť ArcelorMittal Ostrava během týdne otevřených dveří navštívilo rekordních 670 žáků z 25 základních škol z Ostravy a okolí. Týden otevřených dveří pro školy pořádá huť každoročně, v letošním roce byl ale zájem o exkurze největší. Studenti devátých ročníků, kteří se právě teď rozhodují, kam v únoru podají přihlášky, se mohli seznámit s největším průmyslovým areálem v zemi. V rámci prohlídky se studenti podívali do provozů, dozvěděli se o výrobě a bezpečnosti práce v huti a soutěžili o ceny. Závěrem akce obdrželi DVD s výukovým filmem, který je podrobně seznámí s výrobou oceli na příkladu kunčické huti. „Snažíme se přednášky i exkurze udělat co nejzajímavější, aby studentům představily techniku jako atraktivní obor, kterému by se mohli dále věnovat,“ uvedla Věra Válková, koordinátorka projektu z oddělení pro firemní odpovědnost a sociální služby ArcelorMittal Ostrava. Žáci se po úvodní přednášce o hutní výrobě a pravidlech bezpečnosti práce podívali také do závodu 14 – Válcovny, kde měli možnost vidět, jak se vyrábějí například výztuže do betonu, nosníky či plechy. V průběhu exkurze získávali žáci ve vědomostních soutěžích ceny a upomínkové předměty. Rozvoj středního a vysokého školství orientovaného na hutní a strojní obory je v průmyslově zaměřeném Moravskoslezském kraji velmi důležitý. Proto ArcelorMittal Ostrava tuto problematiku řeší komplexně a spolupracuje nejen se základními, ale i středními a vysokými školami v regionu. Vzdělávání je přitom jednou z priorit, na kterou se ArcelorMittal v rámci společenské odpovědnosti dlouhodobě zaměřuje. ArcelorMittal Ostrava a.s. je největší hutní komplex v České republice a patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Roční kapacita výroby společnosti je 3 miliony tun oceli, zhruba 50 % produkce se exportuje do více než 40 zemí světa. ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají přes 7500 zaměstnanců. Průměrná mzda zaměstnanců v roce 2012 činila 34 213 korun. ArcelorMittal Ostrava vyrábí železo a ocel v souladu s veškerou ekologickou legislativou. Již dnes splňuje limity EU, které určuje nejlepší dostupná technika (BAT) a které vstoupí v platnost až od roku 2016. Jediným akcionářem je ArcelorMittal Holdings A. G.
Sobol
sekce: Ostrava vážně - nevážně
nafoceno: 25.10.2013
autor: jiri.smid
Současný sortiment je soustředěn především na kvalitu, módnost a prodej především českých výrobců kožené a kožešinové konfekce. Z těch má největší zastoupení firma STRNAD-ČERVINKA, která navázala v nových podmínkách na dlouholeté zkušenosti z výroby kožešinové a kožené konfekce v bývalém státním podniku KARA, a od které zde naleznete veškerý sortiment výrobků z přírodních kožešin, ovčích velurů a přírodních úsní. Kromě kožené a kožešinové konfekce je na prodejně bohatý výběr kožených a kožešinových doplňků, jako jsou např. čepice, límce, boa, rukavice, předložky, domácí obuv, ale také kabelky, peněženky a další výrobky např. od značek PATERS či VERSO. NAVŠTIVTE PRODEJNU SOBOL A NAKUPUJTE KVALITU U ODBORNÍKŮ.
<< novější fotogalerie     starší fotogalerie >>

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.