> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Bílovci se utkají senioři

vloženo: 23.09.2020           komentářů: 0

Ve čtvrtek 24. října do Bílovce sjedou senioři z několika obcí Moravskoslezského kraje, aby bojovali o putovní pohár starostky města v historicky prvním Bíloveckém seniorském víceboji, který pořádá zdejší Svaz tělesně postižených.

Na hřišti základní školy Komenského se tak v dopoledních hodinách utkají ve víceboji družstva seniorů z Rybí, Nového Jičína, Slavkova u Opavy, Ostravy a dalších měst a obcí. Za Bílovec budou soutěžit nejen členové Svazu tělesně postižených, ale také členové místního klubu seniorů. Celkem tak Bílovec postaví hned sedm čtyřčlenných družstev a soutěžit bude i deset jednotlivců. Zápolit budou všichni účastníci v košíkové, šipkách, florballu, bollobalu, cornholi, hodu míčkem a kroužky.

„Soutěžící jsme rozdělili do několika kategorií – ženy od 60 do 69 let a ženy 70 let a více, a stejně tak i muži 60 až 69 let a muži 70 let a více. Poslední kategorií jsou zdravotně postižení mimo kategorie A až D. Jednotlivá sportoviště budou rozmístěna po celém venkovním hřišti školy,“ vysvětluje dispozice víceboje Anna Římanová, předsedkyně Svazu tělesně postižených v Bílovce, který letos slaví 20 let od svého založení.

Samotný víceboj bude zahájen v 9.45 hodin a potrvá do zhruba 12.30 hodin, vyhlášení vítězů se uskuteční od 14.30 do 15 hodin. „V polední pauze je naplánován nejen oběd, ale účastníci se mohou projít městem a prohlédnout si nejen jeho centrum, ale třeba i místní nádherný zámek nebo muzeum,“ pokračuje Anna Římanová, která akci připravovala v úzké spolupráci s Kulturním centrem v Bílovci, které za město nejen pomohlo s propagací akce, ale připravilo také 135 cen v podobě dárkových tašek. „Kromě drobných dárků dostane každý účastník také účastnický list,“ pokračuje Anna Římanová s tím, že na organizaci akce se aktivně podílí také místní klub seniorů, dobrovolně pomáhají rovněž hasiči, kteří zapůjčí svůj party stan, členové místní tělovýchovné jednoty poskytnou chybějící sportovní náčiní, pracovníci služeb města Bílovce přivezou lavice a pomáhá také Spartak Bílovec a městská policie. Záštitu nad tímto první vícebojem seniorů, na jehož pořádání poskytl dotaci Moravskoslezský kraj, převzala starostka města Bílovce Renata Mikolašová.

„Jsem ráda, že i dříve narození mají stále chuť sportovat a bavit se a vždy je v tom budeme jako město podporovat. Sport je v životě každého z nás velmi důležitý, stejně jako zdravá strava a zdravý životní styl. Lidé, kteří se hýbou a baví, většinou nemají čas být nemocní a jejich život je pestřejší. Děkuji všem, kteří se na organizaci tohoto prvního ročníku podíleli a věřím, že v příštím roce, kdy naše město slaví 700 let od svého založení, se nám podaří na tuto akci pozvat i seniory ze spřátelených měst v Polsku a Slovensku,“ dodala starostka.autor: Hatlapatková Lenka

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.