> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Bílovec zabodoval v soutěži

vloženo: 24.07.2020           komentářů: 0

Město Bílovec se poprvé zapojilo do celostátní soutěže radničních zpravodajů a facebookových stránek a v kategorii měst od 2 do 10 tisíc obyvatel vybojovalo na krajské úrovni za facebookové stránky pomyslnou zlatou medaili a bronzovou za radniční listy! A úspěšné bylo město i v červnovém celostátním kole, kde v konkurenci 21 účastníků získalo 3. místo za facebookové stránky a 10. místo z celkem 70 soutěžících za zpravodaj.

„O zapojení Bílovce do soutěže Zlatý lajk a Radniční listy 2020, kterou pořádala společnost Kvalikom, rozhodla mediální komise, jejíž jsem součástí,“ vysvětluje starostka města Renata Mikolašová a pokračuje: „Chtěli jsme zjistit, jak si stojíme oproti konkurenci a doufali jsme, že bude-li hodnocení na úrovni, mohly by i negativní výtky odborné komise být pro nás skvělou zpětnou vazbou, kterou bychom jinak nedostali. Toto umístění je pro nás příjemným překvapením a krásnou motivací do další práce,“ dodává starostka.

Město Bílovec již loni změnilo grafický a částečně i obsahový vizuál svých radničních listů a výraznější změny učinilo také v prezentaci na sociálních sítích, a to jak na Facebooku, tak i Instagramu. „Na sociálních sítích jsme sjednotili vizuál a začali používat moderní nástroje, zaměřili jsme se i na obsahovou náplň příspěvků,“ popisuje změny Jana Klazarová, která od podzimu loňského roku má na starosti nejen sociální sítě města Bílovce, ale i Mobilní rozhlas. Od května letošního roku je také šéfredaktorkou Bíloveckého zpravodaje. „Lidé tyto změny kvitují. Dostávají se k nám kladné odezvy, ale samozřejmě i připomínky. Jsme rádi za obojí. Nejvíce kladných ohlasů bylo na rozčlenění obsahu zpravodaje do jednotlivých kategorií a barevného rozlišení jednotlivých sekcí. Líbí se i změna obálky. Stejně tak lidé pozitivně reagovali na jednotný grafický vizuál zpráv města na Facebooku. Zvlášť v době nouzového stavu dokázali díky tomu už pohledem rozlišit důležité zprávy města a měli jistotu, že nejde o žádný podvodný text. Zprávy jsme psali jednoduše, krátce a lidsky, což se projevilo i ve sledování našich stránek – v té době sledovanost Facebooku i Instagramu Bílovce doslova astronomicky stoupla a také počet sdílení příspěvků byl enormní.“

Občané města Bílovce v posledních měsících komunikují přes sociální sítě s vedením města mnohem častěji než dříve. „Za mě je rozhodnutí vedení města komunikovat intenzivněji přes sociální sítě v dnešní době jedno z nejlepších o zároveň velmi odvážných rozhodnutí. Jak jistě všichni ví, je to velmi složité – na sociálních sítích se zpravidla u profilů samospráv ozývají spíše nespokojení uživatelé, oproti stránkách produktů, kde vidíme spíše pozitivní reakce. Je třeba však vyzvednout také naprosto nadstandardní komunikaci paní starostky a také pomoc mediální komise,“ dodává Jana Klazarová s tím, že i na sociálních sítích město klade důraz na to, aby lidé věděli, s kým komunikují. „Pod naše reakce na příspěvky se normálně podepisujeme, neschováváme se za anonymitu stránek.“

autor: Hatlapatková Lenka

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.