> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zápisy do školy byly zahájeny

vloženo: 03.04.2020           komentářů: 0

Ve školách v Bílovci zahájili zápisy prvňáčků do škol. Letos poprvé bez dětí a v mnoha případech i bez rodičů. Obě základní školy – ZŠ a MŠ Komenského a ZŠ a MŠ T.G. Masaryka – spustily první dubnový den povinnou elektronickou registraci k zápisu, která potrvá do 6. dubna. Vyplněné elektronické přihlášky mohou pak rodiče od 7. do 16. dubna zasílat e-mailem, prostřednictvím datové schránky nebo poštou.

„Mimořádná situace vyžaduje mimořádné řešení. Je nám líto, že budoucí prvňáčci přišli o tento významný den, ale zdraví máme jenom jedno. Vedení všech bíloveckých škol, ale i škol v okolních obcích, se snaží maximálně vyjít vstříc rodičům, kteří si neví rady. Ti si po dohodě mohou domluvit ve škole i schůzku, kde vše potřebné pro přijetí žáka vyřeší společně,“ vysvětluje starostka města Bílovce Renata Mikolašová a dodává, že město samozřejmě poskytne školám dostatek potřebné desinfekce k zajištění všech bezpečnostních opatření během zápisu.

Bílovec také prodloužil dobu celkového uzavření městského úřadu do 9. dubna, výjimkou je provoz podatelny – ta je pro nejnutnější osobní podání otevřena v pondělí a ve středu vždy od 9 do 11 hod. Pro předem objednané klienty jsou v omezeném provozu také agendy pro vyřizování ztráty občanských průkazů a vydávání již vystavených občanských a řidičských průkazů a agenda pro vyřazení, ukončení nebo zánik silničního vozidla. Objednávat se mohou lidé v případě potřeby také na živnostenský odbor.

„Na radnici mohou přicházet také občané, kteří potřebují roušky. Díky úžasným dobrovolníkům Roušky pro Bílovec, kteří průběžně doplňují naše zásoby, máme stále pro všechny dostatek. Za to bych jim chtěla moc poděkovat! A poděkovat bych chtěla i ostatním dobrovolníkům, kteří pomáhají, kde mohou a samozřejmě všem složkám IZS. Vlna solidarity, která se mezi občany v posledních dnech zvedla, je úžasná. Místní lékárna Štěstí nám darovala desinfekci pro pracovníky města zdarma, společnost Kofola poskytla zdarma pitný režim pro dobrovolné hasiče, pracovníky v sociálních službách i dobrovolníky, kteří pomáhají,“ pokračuje starostka.

Bílovec již před týdnem zahájil mimo jiné i pravidelnou desinfekci všech autobusových zastávek. „Krizový štáb města pod vedením Stanislava Švančary jedná rovněž se všemi obcemi ORP Bílovec a řeší vše, co je nutné. Naposledy jsme rozváželi roušky, respirátory i desinfekci. Pro občany Bílovce i místních částí jsme zřídili telefonní linku číslo 556 414 208 pro možnost objednání nákupu základních potravin a léků. Služba je aktivní ve všední den v čase od 9 do 12 hodin pro všechny, kteří si ji nemohou zajistit jiným způsobem, zejména seniory a občany v karanténě. Novinkou je poskytnutí telefonické psychologické pomoci pro lidi v nouzi,“ dodává starostka.
autor: Hatlapatková Lenka

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.