> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Starostka Bílovce nabádá občany

vloženo: 17.03.2020           komentářů: 0

Aktuálně prvního pacienta s pozitivním testem na nové onemocnění COVID -19 (nový koronavirus SARS-CoV-2) hlásí město Bílovec. Vedení města již včera rozhodlo o uzavření městského úřadu. Výjimkou bude podatelna, která bude k dispozici jen pro nejnutnější případy, a to ve středu 18. 3. a pondělí 23. 3. vždy od 9 do 11 hod., a to pouze přes příjmové okno vedle hlavních dveří MÚ Bílovec. Občanům je důsledně doporučeno mít při jednání na úřadu na obličeji roušku nebo jiný krycí prostředek. Ostatní nejnutnější záležitosti lze řešit přes telefonní kontakt s jednotlivými odbory.
Od dnešního dne až do pátku 27. března uzavírá město také provoz mateřských škol MŠ Zahradní, MŠ Bravinné, MŠ Stará Ves, MŠ Lubojaty a MŠ Svobodova. Mateřská škola Wolkerova uzavře svůj provoz ve středu 18. března. „Rodičům, kteří pracují na klíčových pozicích, jsme připraveni zajistit hlídání děti v součinnosti s ředitelkami škol,“ prohlásila starostka Renata Mikolašová.
Již dříve vedení města Bílovec zřídilo telefonní také telefonní linku číslo 556 414 208, prostřednictvím níž si mohou občané města a místních částí mohou zajistit nákup potravin. Služba je přednostně určena seniorům a těm, kteří nemají možnost si tuto službu zajistit jiným způsobem. Lidé mohou volat od pondělí do pátku od 9 do 12 hodin.
Starostka města dnes ve svém prohlášení nabádá občany Bílovce i místních částí, aby důsledně dodržovali preventivní opatření, nevycházeli zbytečně ze svých domovů, omezili kontakty a přátelská setkání. „Jedině tak můžeme ochránit každý sebe a své blízké. Jedině tak můžeme zastavit nekontrolovatelné šíření nákazy. Zákonné povinnosti a státem nařízená opatření mohou fungovat, jen pokud pochopíme jejich naléhavost. A nestyďme se nosit roušky, mají smysl!“ hlásí starostka s rouškou na tváři a dodává, že nošení roušek je od dnešního dne povinné pro úředníky na městském úřadu. „Těší mě, že se i v Bílovci zvedla obrovská vlna solidarity místních dobrovolníků, kteří začali šít pod názvem Roušky pro Bílovec tyto nedostatkové ochranné pomůcky, a to nejen pro úředníky, ale i pro lékaře, městskou policii a další klíčové lidi. Ale nejen pro ně. Roušky poskytují tito dobrovolníci i seniorům a lidem, kteří nemají možnost si je ušít nebo jinak získat. Nevím, jak dlouho bude tato situace trvat. Mohu jen doufat, že budeme zodpovědní a obezřetní, pozitivní a solidární, ohleduplní a s racionálním nadhledem. Jsme všichni vystaveni nelehké výzvě a děkuji všem, kdo nám pomáhají vše zvládnout tak, aby se nešířila zbytečná panika,“ dodává starostka.
Jako většina měst i Bílovec informuje své občany o aktuální situaci prostřednictvím městského rozhlasu, webových stránek a Facebooku města.


autor: Hatlapatková Lenka

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.