> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Sdílko se bude konat potřetí.

vloženo: 17.01.2020           komentářů: 0

Sdílko se bude konat potřetí. Tentokrát u Duhy.Již dvakrát proměnila netradiční akce s názvem Sdílko porubský veřejný prostor. Otevře ho návštěvníkům i letos, a to od 29. dubna do 19. května. Tentokrát u obchodního centra Duha na osmém obvodě. Tradičně se na ní prezentují místní podnikatelé, netradiční výrobky, ale i neziskové organizace nebo třeba strategické projekty obvodu.
Sdílko se bude konat potřetí. Tentokrát u Duhy

Pohled na místo dění loňského ročníku Sdílka. Foto: Martin Otipka.

Sdílko nabídne prostor pro jednodenní až dvoudenní prezentaci místních prodejců, výrobců nebo designérů, kteří nabízejí zajímavé a nevšední služby či produkty. Vítány jsou rovněž spolky nebo neziskové organizace. Poprvé se Sdílko konalo v roce 2016 na Hlavní třídě, o dva roky později se uskutečnilo na Alšově náměstí a letošní třetí ročník bienále se pořadatelé rozhodli umístit k obchodnímu centru Duha, kde radnice v budoucnu plánuje rozsáhlou úpravu veřejného prostoru.

Vystavující se prezentují v takzvaných pop-up expozicích. Jedná se o krátkodobé pronájmy komerčních prostor, na jednom místě se střídají různí obchodníci. Stejně jako v minulosti obvod pro prezentací účastníků využije prosklené moduly, které se promění v dočasné prodejny. Akce se letos uskuteční od 29. dubna do 19. května.

Princip pop-up expozice, nečekaného překvapení obyvatel na místech, kterými denně procházejí, se při minulých ročnících Sdílka osvědčil. I letos Sdílko nabídne možnost se na chvíli zastavit, prohlédnout si nabídku zajímavých produktů nebo se zapojit do workshopů. Návštěvníci se také budou moci interaktivní a zábavnou formou seznámit s důležitými projekty, které městský obvod v blízké době plánuje.

Zájemci se mohou registrovat do 15. února na webu sdilkoporuba.cz. Účastnický poplatek pro prodejce je 500 korun za den. Pokud zájemce bude na Sdílku prezentovat svou činnost formou doprovodného programu, je účast zdarma.


autor: www.sdilkoporuba.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.