> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hned pětkrát v Ostravě

vloženo: 01.01.2020           komentářů: 0

Jedenáct zápasů sehrají baníkovci v přípravě na jarní část sezony. Fanoušky dozajista potěší, že v lednu se díky kvalitní umělé trávě v tréninkovém centru Vista hned pětkrát představí přímo v Ostravě.

Tipsport liga, ligové kluby ze Slovenska a soustředění na Maltě. To jsou dominanty šestitýdenního přípravného plánu, který pro hráče odstartuje srazem na Bazalech v pondělí 6. ledna.

Baník pak k zápasům bude využívat zejména nově vybudovaného tréninkového areálu Vista, kde v rámci Tipsport ligy změří síly s Prostějovem, Karvinou a prvoligovým slovenským celkem Pohronie. Mimo turnaj na stejném místě vyzve ještě Žilinu a Ružomberok. Jediný venkovní duel odehraje v první polovině přípravy v polském Zabrze.

Od 24. ledna do 5. února se Baník přestěhuje na Maltu. Na herním soustředění už na přírodní trávě nastoupí ke čtyřem zápasům.

Generálkou bude týden před začátkem ligového jara utkání v Trnavě.

Termínová listina zatím není definitivní a může ještě dojít ke změnám.

PROGRAM PŘÍPRAVY

6. ledna: zahájení přípravy

10. ledna: Baník – Prostějov (10:30, Tipsport liga, TC Vista Ostrava)

11. ledna: Gornik Zabrze – Baník (13:00)

14. ledna: Baník – Karviná (10:30, Tipsport liga, TC Vista Ostrava)

18. ledna: Baník – Pohronie (13:00, Tipsport liga, TC Vista Ostrava)

18. ledna: Baník – MŠK Žilina (15:00, TC Vista Ostrava)

22. ledna: Baník – MFK Ružomberok (11:00, TC Vista Ostrava)

24. ledna – 5. února: soustředění na Maltě

25. ledna: Baník – Brno (11:00, Tipsport liga, Malta)

27. ledna: zápas o umístění v Tipsport lize s jedním ze dvojice Mladá Boleslav – Dunajská Streda (Malta)

30. ledna: v jednání (20:00, Malta)

5. února: v jednání (Malta)

8. února: Trnava – Baník (13:00)

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.