> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jaromír Nohavica zahrál Baníku

vloženo: 09.12.2019           komentářů: 0

Koncert pro Baník Ostrava. Tak lze asi nejlépe nazvat večer, který strávili fotbalisté Baníku, ale také realizační tým a klubový management v čele s majitelem Václavem Brabcem v pondělí v ostravském klubu Heligonka. Baníkovcům zahrál, zazpíval, povyprávěl a také zarecitoval Jaromír Nohavica. A spolu s ním ostravský hudebník, textař a komik Jiří Krhut. Byl to náramný večer, řekl Jaromír Nohavica po skončení koncertu, během něhož se mu několikrát dostalo ovací vestoje a na konci i poděkování z úst Václava Brabce.

Podobný koncert zorganizoval Nohavica pro Baník už v loňském roce. Prohlásil tehdy, že pokud se Baník dostane do evropských pohárů, připraví podobný koncert znovu. „Že to z nějakých administrativních důvodů nevyšlo a vy ten pohár nakonec letos nehrajete? Nevadí, já vím, že jste si zasloužili tam postoupit. A jestli se to nepovedlo v minulé sezoně, podaří se to v této,“ zdůvodnil zpěvák publiku, co jej přimělo koncert pro Baník přesto coby dar klubu zorganizovat.

Vystoupení ostravské dvojice baníkovské publikum nadchlo. Autor nesmrtelné Komety či Darmoděje sestavil repertoár, jehož první část tvořily písně s fotbalovou tematikou. Jeden z vrcholů večera nastal v okamžiku, když Jiří Krhut přednesl vlastní báseň o současném týmu Baníku. Všichni hráči baníkovského kádru se v ní jmenovitě našli a Heligonka se třásla smíchy. Skvělý kousek. Ostatně sám Jaromír Nohavica, když Krhutovu báseň uváděl, upozornil, že teď se má publikum opravdu nač těšit.

Ve druhé fázi vystoupení přišla na řadu i píseň „Ostravo“, kterou publikum doprovodilo potleskem do rytmu i zpěvem. A když přišel na řadu nezbytný „Fotbal“, Heligonka byla znovu ve varu a hráči, trenéři, vedení klubu i ostatní hosté zpívali stejně nadšeně, jako dvojice umělců na pódiu. „To byl zážitek i pro mě. Z baníkovského publika na mě šla velká síla. A jestli budou kluci v sobotu proti Spartě hrát se stejnou vervou, s jakou dnes zpívali, nemám naprosto o výsledek strach,“ řekl Jaromír Nohavica po skončení koncertu.

V jeho závěru vystoupil na pódium majitel klubu Václav Brabec. Oběma umělcům za celý Baník poděkoval. Předal Jaromíru Nohavicovi dres s podpisy hráčů, a pak jej požádal, aby zahrál „Mám jizvu na rtu.“ Zpěvák vyhověl a hodinku a čtvrt trvající koncert se dočkal skvělé tečky.

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.