> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Bod v oslabení: Baník - Opava 0:0

vloženo: 29.11.2019           komentářů: 0

Bez gólů skončilo tolik očekávané velké slezské derby. Šance byly k vidění na obou stranách, oba gólmani předvedli výborné zákroky. Baník hrál celý druhý poločas bez vyloučeného Adama Jánoše, který byl krátce před přestávkou vyloučen.
FORTUNA:LIGA, 18. kolo, pá 29.11. , diváci: 12855
FC Baník Ostrava - Slezský FC Opava
FC Baník Ostrava
0:0
Slezský FC Opava

Rozhodčí: Berka – Flimmel, Váňa. ŽK: Jánoš, Páník (trenér), Stronati, Smola, Jirásek, Baránek (trenér brankářů) - Souček, Svozil, Mondek. ČK: 43. Jánoš.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman – Holzer (64. Granečný), Jánoš, Hrubý (90. Procházka), Kuzmanovič – Diop, Smola (76. Jirásek).

Slezský FC Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Souček, Řezníček (87. Helebrand) - Sus (75. Šulc), Schaffartzik (65. Juřena), Mondek – Dedič.
Komentář

Už ve 2. minutě tečoval před branku letící míč šikovně opavský Filip Souček a Jan Laštůvka musel poprvé v utkání prokázat výborný reflex.

O deset minut později přihrál René Dedič rozběhnutému Martinu Susovi tak šikovně, že bývalý hráč Baníku vnikl do šestnáctky a byl proti Janu Laštůvkovi sám. Vystřelil, ostravský gólman však znovu skvěle reflexivně zasáhl a vytlačil Susův pokus na tyč!

V 18. minutě dostal Baník po faulu na Nemanju Kuzmanoviče šanci zahrávat přímý kop téměř z hranice šestnáctky. „Kuzma“ vzal věc na sebe, vystřelil do míst, kde Fendrichovi clonili hráči v bílém, kteří prodloužili opavskou zeď, ale opavský gólman si přesto poradil a střelu vyrazil.

O chvíli později nacentroval Robert Hrubý, v šestnáctce se k míči prodral Tomáš Smola, mířil však nad.

A pak se mohlo urodit zase na druhé straně, zblízka hlavičkoval mimo nekrytý Jan Schaffartzik. A Opavané byli dál velmi nebezpeční. V 25. minutě se do šestnáctky Baníku prokličkoval Karol Mondek. Už už se chystal zakončit, byl sám před Janem Laštůvkou, míč mu na poslední chvíli stačil odkopnout Jakub Pokorný.

Dvě minuty před pauzou nastala situace, která ovlivnila následné rozložení sil na hřišti. Baník se dostal k brejku, který do nadějné pozice posouval rozběhnutý Adam Jánoš. Opavský Souček se na něj pověsil a držel ho tak dlouho, až jej stáhl k zemi. Domácí hráč nesportovně oplácel a byl vyloučen.

Navzdory oslabení se Baník i ve druhé půli snažil soupeře přehrát. I když i Opavané dokázali být nebezpeční. Nejdřív si ale vzali slovo domácí. Dame Diop mířil po přímém kopu Roberta Hrubého vedle. Robert Hrubý pak z dálky střílel nad. A Tomáši Smolovi chyběl kousek k tomu, aby dostihl Kuzmanovičovo prostrčení do vápna dřív než gólman Fendrich.

V 79. minutě si mezi sebou vyměnili míč Jiří Fleišman a Dame Diop. Levý bek Baníku jakoby se z úhlu chystal vrátit míč zpět před branku, pak ale nečekaně a tvrdě vypálil k bližší tyči. Fendrich byl pozorný a pravý dolní roh své branky stačil rychlým skokem pokrýt. A ránu vyrazil.

V 82. se do velké šance dostali hosté. Přetažený centr k zadní tyči dolétl k Dominiku Simerskému. Ten byl úplně volný a mohl zblízka hlavičkovat. Mířil k tyči, skvělý zákrok ale předvedl Jan Laštůvka. Stačil se přesunout, dokázal na hlavičku zareagovat, vytěsnit ji nejdřív na tyč a po odrazu ztlumil míč definitivně pod svým tělem. Bravo!

O chvíli později si však o oprávněné ovace řekl i opavský gólman Fendrich. Ještě než se tak stalo, zakončil Dedič nebezpečný brejk střelou nad. A pak se hra přestěhovala před branku hostů. Baník si vypracoval přímý kop z pravé strany, Jiří Fleišman zatočil míč do šestnáctky, k hlavičce se dostal Dame Diop a mířil na vzdálenější tyč. Udělal to dobře, opavský gólman se ale za míčem vrhnul a vyboxoval jej mimo brankový prostor. A tím definitivně určil, že zápas skončí bezbrankovou remízou.
Ohlasy trenérů
FC Baník Ostrava

BOHUMIL PÁNÍK: "Špatně jsme do toho vstoupili, soupeře byl agresivní a soubojový a my jsme čekali co z toho bude. Když jsme se začali chytat, přišlo zbytečné vyloučení, nedisciplinovanost hráče. Ve druhé půlce jsme zpřesnili hru, nakonec tam byla střela Fleišmana a hlavička Diopa na zadní tyč, ale najednou tam gólman byl rukou a vytlačil to. Je to ztráta."

Slezský FC Opava

JIŘÍ BALCÁREK: "Začátek zápasu nám vyšel. Možná jsme Baník překvapili aktivitou na jeho polovině. Škoda, že jsme neproměnili šance. Od vyloučení se Baník semkl, nedokázali jsme se s přesilovkou vyrovnat. V devadesáté minutě jsme mohli nakonec zápas ztratit. Jsme nohama na zemi, bod bereme."

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.