> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Sedm stovek pracovních míst

vloženo: 19.11.2019           komentářů: 0

Revitalizace brownfieldu Hrušov začala. Společnost Contera zahájila práce na obnově území, které v nejbližších pěti letech nabídne minimálně 700 nových pracovních míst. Budoucí areál Contera Parku Ostrava D1 vyroste v těsné blízkosti dálnice D1 v oblasti bývalých znehodnocených průmyslových zón.
Sedm stovek pracovních míst pro Ostravu

„Původně sociální brownfield opět ožije lidmi a bude smysluplně využit, což mne velmi těší. Navíc, plánované moderní logistické centrum přinese nejen sedm stovek nových pracovních míst v logistice a výrobě, ale díky administrativnímu komplexu s charakterem technologického parku v areálu vzniknou i místa s vyšší přidanou hodnotou. Na region to bude mít bezesporu velmi pozitivní dopad," uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.

Město Ostrava v září 2017 vyhlásilo výzvu k podání nabídek na realizaci investičního záměru v daném území. Vybíralo ze čtyř kvalitních nabídek od renomovaných mezinárodních investorů. Na základě multikriteriálního vyhodnocení uzavřelo město v listopadu 2018 kupní smlouvu s investorem, který podal nejlepší nabídku - společností Contera. Contera zaplatila městu za pozemek o rozloze 35 hektarů 255 milionů korun.

Společnost Contera začala v těchto dnech s úpravou povrchů, tak aby na jaře příštího roku mohla zahájit výstavbu prvního objektu. S jeho dokončením počítá na podzim roku 2020.

Dokončení celé první fáze výstavby je plánováno na konec roku 2023. Projekt o rozloze 140 000 m2 bude kompletně dokončen v roce 2025. Contera s TPG zde plánují vybudovat průmyslové haly určené pro skladování a lehkou výrobu, dále „flexispace objekty", které kombinují skladovací prostory s admi-nistrativou nebo obchodní částí, a také prostory určené pro vědeckotechnologické účely. Celková in-vestice by měla dosáhnout dvou miliard korun českých.

„S oživováním brownfieldů máme bohaté zkušenosti, vznikla tak větší část našich areálů. Těšíme se, že oživíme další opuštěné místo," řekl Tomáš Jirků, CEO a partner společnosti Contera.

Contera Park Ostrava D1 je společným projektem společnosti Contera a jejího partnera TPG. „Jedná se o první projekt stavby parku od uzavření našeho partnerství. První hala nového Contera Parku Ostrava D1 by měla být hotová ve třetím čtvrtletí roku 2020," uvedl Michiel Celis, ředitel TPG Real Estate pro střední a východní Evropu.

Vizualizace nového areálu. Zdroj: Contera


autor: Andrea Vojkovská Tisková mluvčí

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.