> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dnes v sobotu na Nháčko

vloženo: 09.11.2019           komentářů: 0

NH Ostrava vs mmcité1 Basket Brno

Kolo: 8

Datum: 9.11.2019

Vzájemná bilance z loňka: 0:2V 8. kole přivítají ostravští basketbalisté celek z Brna. Ten v dosavadním ročníku ještě stále nepoznal chuť vítězství. Přitom tým kouče Růžičky nehraje špatný basketbal a například v zápase v Děčíně ho dělil od vítězství opravdu jen kousek. O výhře tenkrát rozhodla vítězná střela Lamba Autreyho. Moravané měli nejlepšího střelce ve svém dirigentovi Smithsonovi s 12 body. Následovala pak porážka od mistrovského Nymburka v domácím prostředí 71:101.

Podobně na tom byl také ostravský tým, který v domácím prostředí jasně nestačil na regionálního rivala z Opavy. Proti výborně hrajícímu kapitánovi hostí Jakubu Šiřinovi, který z obrany domácích udělal trhací kalendář se domácím hrálo opravdu velmi těžko.

V sobotu to však pro oba dva celky bude jistě jiný zápas. Brno již velmi prahne po první výhře v sezóně a domácí se již také budou chtít nadechnout po dvou porážkách k lepším výkonům. Zda se to podaří to se dozvíme v sobotu večer. Zápas můžete mimo jiné také sledovat na TVCOM.

Partnerem zápasu je společnost Pavlovín.Z tábora soupeře:

Tým z druhého největšího města naší republiky přijíždí do haly Tatran s poměrně novým mužstvem. Z loňského kádru zůstalo jen torzo. V létě udělal tým nejprve změnu na trenérském postu, kde pozici hlavního kouče obsadil Lubomír Růžička, který přišel ze Svitav. Ten si přivedl na rozehrávku svého bývalého svěřence ze Svitav Bryana Smithsona. Další novou tváří je Petr Heřman, který přichází z NCAA. Tým se již v rozběhnuté sezóně rozloučil s jedním pivotem, který odešel na Slovensko. Do týmu pak přišly za něj hned dvě náhrady. Kavaš v týmu zůstává a Senegalec Diatta je prozatím na zkoušku. Tým pak ještě doplnil křídelník Novotný, který přišel z Kolína. Brňané zatím stále čekají na první výhru v této sezóně.

Radek Pumprla před zápasem říká: "V sobotu nás čeká důležitý domácí zápas proti Brnu, které zatím stále nevyhrálo. V posledních zápasech ale předvádějí solidní výkony. Věřím, že my však nebudeme první tým, který jim dopřeje výhru.”

autor: www.nhbasket.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.