> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ Ostrava – VK Prostějov

vloženo: 26.10.2019           komentářů: 0

TJ Ostrava – VK Prostějov 3:1 (25:21, 25:19, 17:25, 25:13)

Rozhodčí: Nedbálek A., Hladišová M.
Počet diváků: 250
č.: 37 dne: 26. 10. 2019 v hod.: 17:00

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Kojdová, Nečasová, Wanczyk, Faltínová, Zemanová, Pospíšilová, libero: Chevalierová. Střídaly: Žolnerčíková, Kašparová, Adamčíková, Kalusková, Žarnovická.
Hosté: Fričová, Boudová, Kopáčová, Nová, Stümpelová, Zatloukalová, libero Slavíková. Střídaly: Knorová, Dvořáčková.

Vyjádření:
Helena Kojdová (kapitánka TJ Ostrava): „Škoda třetího setu, který jsme si zkomplikovaly vlastními chybami. Ve čtvrtém setu jsme splnily, co jsme si řekly, navíc nám hodně pomohla série servisů Zemanové a pak už jsme zápas v klidu dohrály.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „My jsme věděli, že Prostějov je nepříjemný soupeř, ale vstoupili jsme dobře do zápasu. V prvním setu jsme dobře bránili. Ve třetím setu jsme vlastními chybami, nedůsledností na příjmu a slabým útokem jsme set darovali soupeři. Ve čtvrtém setu to už byla zase naše hra. Zatlačili jsme soupeře servisem, byli jsme důslednější a agresivnější a pomohla nám spousta nevynucených chyb soupeře.
Michaela Zatloukalová (kapitánka VK Prostějov): „Je to pořád dokola, zasekneme se v jednom postavení, pak soupeř odskočí a my už těžko dotahujeme. Dnes byli i rozhodčí proti nám. Škoda, že po vyhraném třetím setu jsme zápas nedotáhly tie-breaku.“
Lubomír Petráš (trenér VK Prostějov): „V dnešním utkání jsme na víc neměli. Po vyhraném třetím setu jsme věřili v tie-break, ale s minimálně osmi chybami na útoku se další set vyhrát nedá. V tom případě nemůžeme vzít dobře hrající Ostravě body. V celém zápase jsme hodně chybovali na útoku a servisu a to rozhodlo.“

Popis utkání:
Hráčky Ostravy na vlně pohody z úspěšného počátku sezóny ovládly průběh prvního setu. Od stavu 7:6 si vytvořily postupně až osmibodový náskok, který se sice hostům podařilo dotáhnout na rozdíl tří bodů (15:12), ale pak domácí získali sérií vyhraných míčů výraznější vedení (18:13, 22:16). Hráčky Prostějova zdramatizovaly koncovku, když dotáhly až na 22:20, ale pak jim Ostrava dovolila již jen jeden bod a v setu zvítězila.
Podobně jako v prvním setu, kdy se na začátku oba týmy přetahovaly o každý bod, i ve druhém setu byl stav vyrovnaný (7:7). V prostřední části setu se domácím hráčkám podařilo odskočit až o čtyři body (15:11), i když se opět Prostějov přiblížil na rozdíl jednoho bodu (15:14), domácí se nenechali znervóznit a šli si důsledně za vítězstvím ve druhém setu (18:14, 21:18, 23:19).
Do třetího setu vstoupili lépe hosté a nepustili hráčky TJ Ostrava v průběhu celého setu do vedení (4:7, 13:13,13:16). Díky nekoncentrovanosti domácích si hráčky Prostějova vytvořily náskok a v koncovce pak domácí jasně přehrály (15:18, 16:21, 17:24).
Do čtvrtého setu se hráčky Ostravy dokázaly zkoncentrovat a cílevědomě si šly za vítězstvím stylem start-cíl (6:2, 10:5). Postupně zvyšovaly svůj náskok až na rozdíl jedenácti bodů, a protože hosté už nekladli výrazný odpor, domácí s přehledem poslední set vyhráli (12:6, 22:11).

autor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.