> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Minisérie tří domácích utkání

vloženo: 04.10.2019           komentářů: 0

Baník – Zlín (sobota, 16:30)

Minisérie tří domácích utkání vrcholí. Baník se po pohárovém triumfu s Hradcem Králové a ligovém vítězství nad Příbramí utká na Městském stadionu se Zlínem. Zápas má výkop v sobotu v 16:30.

Zlín má nepochybně na víc, než by zatím mohla indikovat aktuální ligová tabulka. Svěřenci Josefa Csaplára se však po pěti utkáních bez vítězství propadli na třinácté místo.

„Nečeká nás nic lehkého. Zlín jsme viděli i v posledním utkání proti Jablonci, ve kterém měl vyšší Instat index než Jablonec, což se moc nevidí. A je to důkaz toho, že Zlín byl v tom zápase lepší, jen výsledek tomu neodpovídá,“ konstatoval kouč Bohumil Páník.

Současná zlínská šňůra bez výhry by pro Baník měla být zavádějící. Za podobných okolností totiž Zlínští přijeli do Ostravy i na jaře a tehdy zvítězili 2:1.

„Přesně tak,“ vzpomenul si i ostravský trenér. „Tu sérii neberu v úvahu. Beru výkon toho mužstva a schopnosti těch hráčů, kteří tam jsou. Vždycky je to tak, že mužstvo s negativní sérii se to snaží odčinit a zabrat.“

Podle něj současný Zlín zdobí snaha o kombinační herní projev. „Mají tam spoustu ‚herních‘ hráčů. Dokázali Jablonec přikovat na jeho polovinu. Jestli Jablonec přešel ve druhém poločase čtyřikrát půlící čáru, tak to bylo moc, vůbec neohrozil bránu. Naopak Zlín dobře kombinoval, Jablonec to ale ubránil,“ prohlásil Bohumil Páník.

Zlín přijede do Ostravy bez svého potrestaného nejlepšího střelce Tomáše Poznara, který rozhodl jarní zápas. „Tady to tehdy uhrál on. Byl u dvou gólů. To, že nebude hrát, ale moc neznamená. Je tam druhý vysoký hráč, který má spoustu zkušeností a taky umí dát gól,“ řekl kouč na adresu Wágnera. „Budou rozhodovat detaily, disciplína, nasazení, což věřím, že u našich hráčů bude. Máme výhodu toho, že jsme poslední domácí utkání zvládli.“

12. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (5. místo, 18 bodů) – Zlín (13. místo, 10 bodů)

Sobota 16:30, Městský stadion

Rozhodčí: Machálek - Moláček, Vaňkát

Nejlepší střelci: Kuzmanovič, Smola (3) - Poznar (3)

Absence: de Azevedo, Jánoš, Pazdera (všichni zranění) – Poznar (4 ŽK), Vraštil, Janetzký, Hlinka (všichni zranění)

Komu hrozí stop: Fillo, Procházka, Smola (všichni 3 ŽK) – Jiráček (3 ŽK)

BANÍK VS ZLÍN V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 26 / 11-11-4 43:25

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Svěrkoš 4 – Poznar 3

Nejvyšší výhra: 5:2 (26. října 2008)

Nejvyšší prohra: 1:3 (26. dubna 2009)
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (1. BŘEZNA 2019)
BANÍK – ZLÍN 1:2 (0:0)
Branky: 25. Baroš - 20. Jiráček, 64. Poznar. ŽK: Hrubý, Procházka, Baroš, Fleišman - Čanturišvili, Bačo, Rakovan, Poznar. ČK: 73. Hrubý. Diváci: 9994.
Baník: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman – Kuzmanovič (78. Šindelář), Mešaninov (61. Fillo), Hrubý, Holzer (69. Granečný) – Baroš, Diop. Trenér: Páník.
Zlín: Rakovan – Li. Holík, P. Buchta, Bačo, Bartošák – Hlinka - Čanturišvili (89. Hronek), Jiráček, Podio (90. Hnaníček), Džafič – Poznar (82. Jakubov). Trenér: Pivarník.

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.