> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ OSTRAVA - TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK

vloženo: 28.09.2019           komentářů: 0

Hned ve 2. kole UNIQA volejbalové extraligy žen se odehrálo derby. Lepší náladu měl před zápasem Frýdek-Místek, který ve čtvrtek porazil posílený Šternberk 3:2, naopak domácí podlehly stejným poměrem VK Brnu. Nakonec měli utkání zcela pod kontrolou domácí.

č.: 10 dne: 28. 9. 2020 v hod.: 17:00

TJ Ostrava – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (25:15, 25:11, 25:20)

Rozhodčí: Trumpeš D., Peloušek J.

Počet diváků: 320

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Zemanová, Kašparová, Kojdová, Nečasová, Wanczyk, Faltínová, libero Chevalierová. Střídaly: Žonerčíková, Žarnovická, Pospíšilová A.,

Hosté: Jurčíková, Uhrová, Pluhařová, Hadáčková, Petrová, Borovcová, libero Teperová. Střídaly: Grygarová, Šnellyová, Šprochová, Vašinová.

Vyjádření:

Domácí:

Helena Kojdová (kapitánka TJ Ostrava): „ Celý zápas jsme si držely kvalitní servis, kterým jsme podpořily obranu. Podaly jsme týmový výkon před skvělými fanoušky. Jen tak dále.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes jsme zatlačili soupeře servisem a důslednou obranou jsme Fýdek drželi pod tlakem celý zápas. Holky k tomuto zápasu přistoupily zodpovědně a nic nepodcenily. Opět byli skvělí naši fanoušci a modrá jim sluší!!!.“

Hosté:

Veronika Šnellyová (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Z naší strany od začátku do konce velmi špatný výkon. Musíme to hodit za hlavu a připravit se na další utkání. Na soupeřkách byla vidět radost a bojovnost a ta nám chyběla. Gratuluji!“

Jaroslav Vlk (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Ostrava nás zatlačila podáním, i když jsme na to upozorňovali. Měli jsme velký respekt, dva sety jsme v podstatě nepřihráli, až ve 3. setu. Ale to už byla Ostrava v laufu a takto nakopnuté Ostravě se těžko bránilo.“

Popis utkání:

Domácí začali hned od počátku 1. setu hrát velmi soustředěně a disciplinovaně. I díky kvalitnímu servisu Zemanové se ujali hned vedení (4:0, 6:1, 8:4). Hráčky Frýdku se pokoušely dotahovat (8:6, 10:8), ale pak, opět při servisu Zemanové se volejbalistkám TJ Ostrava podařilo odskočit na rozdíl 5 bodům (13:8). Sokolky se snažily zmenšit náskok svých soupeřek, ale těm se po 3 esech Kašparové podařilo vedení zvýšit až na 20:11. Ze zisku setu se s přehledem radovala Ostrava.

Také druhý set se odehrával pod taktovkou domácích. Opět při servisu Zemanové se dostali do vedení 3:0. Hosté pak získali pouze jeden bod a Ostravanky následně při podání Kašparové odskočily až na 6:1. Trenér hostů se pokusil své svěřenky zklidnit oddechovým časem za stavu 8:2, ale bez úspěchu. Podobně to dopadlo i s dalším timem Sokolek za stavu 14:4. Domácí si bez problémů připsali další set.

Teprve ve 3. setu kladl Frýdek větší odpor, ale více než na 3 body se Ostravě nepřiblížil (12:7, 16:13, 21:14, 23:20). Domácí v klidu dovedli set i zápas k vítěznému konci.

autor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.