> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ženy otočily vývoj utkání

vloženo: 15.09.2019           komentářů: 0

Ženy otočily nepříznivý vývoj utkání proti Židenicím a berou tři body


V sobotu 14.9.2019 se odehrálo první kolo Extraligy žen a domácí celek FBC ČPP Ostrava přivítal na své palubovce soupeřky z K1 Florbal Židenice. Utkání se pro domácí tým nevyvíjelo příliš dobře, ale nakonec dokázal uspět a zvítězit těsným poměrem 8:7!

Ženy otočily nepříznivý vývoj utkání proti Židenicím a berou tři body
Již od první třetiny se hrálo ve vysokém tempu a to více sedlo hráčkám Židenic, když ve třetí minutě skórovala Andrea Dernerová. Ženám se dlouho nedařilo proměnit šance, první ostravskou branku vstřelila až v minutě sedmnácté nová posila Michaela Mlejnková. „Věděli jsme, že první utkání bude těžké a proto jsem taky ráda, že jsem se prosadila a mohla pomoci týmu,“ tvrdí Mlejnková.

Do druhé třetiny se tak vstupovalo za vyrovnaného stavu. Hráčky Židenic byly hladové po úspěchu a během deseti minut odskočily na rozdíl tří branek, když se trefila Eva Smutná, Kamila Pravcová a opět Andrea Dernerová. Ostravské ženy se však nevzdaly a během dalších dvou minut opět snížily na rozdíl jedné jediné branky. Nejdříve se přesně trefila Denisa Kotzurová, následně pak Paulína Hudáková. Tento stav se ale ženám stále nelíbil a tak vytáhla Denisa Kotzurová svůj freestylový trik a srovnala stav na 4:4. Osmnáct vteřin před koncem však zkompletovala svůj hattrick Andrea Dernerová a Židenice šly opět do vedení.

Do poslední třetiny tak ženy vstupovaly s jednobrankovým mankem. Po řadě neproměněných šancí tak opět úřadovaly Židenice a odskočily opět na rozdíl dvou branek. Ten jim však ale nevydržel moc dlouho. V rozmezí 17 vteřin se nejdříve střelou k tyči prosadila Nela Kapcová, poté stav srovnala svým druhým gólem Paulína Hudáková. Zbývalo 7 minut do konce a Ostrava dostala možnost přesilové hry. Ta byla díky Michaele Mlejnkové využita a ženy se tak poprvé v zápase dostaly do vedení. Ale ani to netrvalo dlouho a Židenice opět srovnaly skóre na 7:7. Necelé tři minuty před koncem ale přišel další trest pro židenické hráčky a toho dokázala využít již potřetí v zápase Paulína Hudáková, která tak završila svůj hattrick. Židenice ještě zkoušely hru bez brankáře, ale to si už ostravské ženy pohlídaly a berou tak po velmi těžkém utkání první tři důležité body v nové sezóně.

Nejlepší hráčkou utkání se za domácí celek stala Markéta Vrlíková.

Kanadské bodování: Denisa Kotzurová 4 (2+2), Michaela Mlejnková 4 (2+2), Paulína Hudáková 3 (3+0), Kristína Hudáková 3 (0+3), Nela Kapcová 1 (1+0), Kristýna Pospíšilová 1 (0+1)

Další extraligové utkání odehrají ženy v pátek 20.9.2019 od 19:30 hod. proti FBS Olomouc.

autor: FBC ČPP Ostrava /Týna Zíková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.