> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Další moravský souboj

vloženo: 14.09.2019           komentářů: 0

První výjezd nové sezony – v neděli do Zlína.Další moravský souboj tohoto víkendu. Vítkovice po pátečním bodovém vstupu do sezony čeká v neděli cesta do Zlína, který padl v Karlových Varech.

PSG Berani Zlín – HC VÍTKOVICE RIDERA
neděle 15. 9., 17:30 hodin
Zimní stadion Luďka Čajky

Domácí premiéru mají za sebou, nyní je čeká venkovní debut v nové sezoně. Vítkovice navazují na páteční úvod s Olomoucí a v neděli se utkají v dalším malém moravském derby s tradičním soupeřem, tentokrát Zlínem a na jeho půdě. Duel 2. kola hostí zlínský Zimní stadion Luďka Čajky od 17:30 hodin.


V premiéře výsledek zaostal za výkonem

Vítkovice vstup do sezony zvládly z pohledu herního. Těžký duel se silnou a přiznejme i favorizovanou Olomoucí rozhodně nebyl v rukou Hanáků. Ostravané na domácím ledě ustáli tlak i nervozitu a po většinu zápasu byli lepším celkem. Nevyužité šance je ale stály naději na lepší výsledek. Remíza 1:1 po 60 minutách se zrodila ve druhé třetině, kterou otevřel bekhendovou dorážkou Rostislav Olesz ve službách červeno-bílých. Domácí odpověděli mistrnou přihrávkou Jana Výtiska na připraveného Šimona Stránského. Výhru Olomouce pojistil 18 vteřin před koncem prodloužení ranou z modré čáry v přesilové hře Škůrek. „Bod bereme s pokorou, protože víme, že v závěru třetí třetiny měla Olomouc šanci získat vedení zpět a rozhodnout. Každopádně herně to za nás nebylo vůbec špatné, splňovalo to parametry, je tady ale ten fakt, že jsme dobrý výkon nepřetavili ve vítězství. Když to trochu odlehčím, bylo to z naší strany jako soulož bez vyvrcholení – bylo to příjemné, fajn, ale chybělo to nejpodstatnější,“ přiznává trenér Jakub Petr.


Zlín chce doma urvat první body i výhru

Ani Zlínští se nemohli v pátek v prvním kole radovat, na rozdíl od Vítkovic ale nebrali ani jeden bod. V zápase na ledě Karlových Varů vedli, ale Energie dokázala zápas otočit a vyhrát 2:1. Berani se tak těší na domácí premiéru, do jubilejního ročníku, ve kterém slaví 90. výročí svého založení chtějí před svými fanoušky vstoupit vítězně. V případě výhry by to byla i úspěšná obnovená premiéra trenéra Anonína Stavjani na zlínské střídačce. Mistr světa 1985 a 1996 a multišampion extraligy v dresu Vsetína se vrátil ke kormidlu mateřského klubu a společně s další legendou zlínské obrany Martinem Hamrlíkem by rád vrátil žluto-modré do vyšších pater. Tým PSG hlásil během léta především posílení o zkušené hráče. Odešel sice Kulda s Valentou, také brankář Štůrala, nebo Nicolas Werbik – shodou okolností do Vítkovic. Nicméně přišli Bedřich Köhler, Švéd Rickard Palmberg, z Vítkovic šel opačným směrem Roman Szturc. Bránu střeží nadále Libor Kašík, obraně vládne nestárnoucí Tomáš Žižka, vedle něj také David Nosek, střední generaci zastupují Dalibor Řezníček či Lotyš Ralfs Freibergs. V útoku také zůstávají známá jména – Antonín Honejsek, Tomáš Fořt, Zdeněk Okál, Pavel Kubiš, a další. Jiří Ondráček týmu chybí pro zranění.


Vítkovickým úkolem je navázat na výkon, ale zlepšit zakončení

Vítkovice ve Zlíně, to je vždy atraktivní boj. Ostravané by rádi dosáhli na první vítězství sezony stejně jako domácí. „Do Zlína jedeme s vědomím, že to tam bude jako obvykle velice těžké, ale také s plánem být opět bruslařsky i herně aktivní, tedy navázat na výkon proti Olomouci, ale samozřejmě s přáním zlepšit zakončení, abychom byli úspěšnější nejen po stránce herní, ale také výsledkové,“ připomíná trenér Petr. V jeho záměrech mu stále nebude moci pomoct centr Ondřej Roman vinou dlouhodobého zranění kotníku.


Do Zlína míří i vítkovičtí fandové

Tradiční rivalita mezi Vítkovcemi a Zlínem nepanuje jen na ledě, ale především v hledišti. Neděle jako první výjezd, to hraje do karet i fanouškům Vítkovic. Fanclub plní už druhý autobus, hlásit se na premiérový výjezd a podpořit tak modro-bílé při prvním venkovním zápase sezony mohou fandové na oficiálních stránkách Fanclubu HC Vítkovice.

autor: www.hc-vitkovice.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.