> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Baník – České Budějovice

vloženo: 13.09.2019           komentářů: 0

Baník se po třech týdnech znovu představí před vlastním publikem. Svěřenci Bohumila Páníka v neděli od 17 hodin na Městském stadionu změří síly se staronovým účastníkem nejvyšší soutěže Dynamem České Budějovice. Výkop je v 17 hodin.

Dynamo se letos do ligy vrátilo po čtyřech letech. Na domácí půdě už dokázalo obrat o body Spartu a těsně před koncem přestupního termínu posílilo kádr o ostřílené hráče Sivoka, Delarge a Ekpaie. Z toho rezultuje, že do Ostravy nepochybně míří zdravě sebevědomý soupeř.

„Ke všem těm příchodům je nutné připočíst ještě Rabušice, který přišel nedlouho před nimi. Všechno jsou to zajímavé typy hráčů, zkušení fotbalisté. To mužstvo se dotváří za pochodu a dokáže být nebezpečné hlavně v přechodu do útoku,“ řekl trenér Bohumil Páník, který poslední venkovní zápas Dynama v Mladé Boleslavi na vlastní oči sledoval.

Baník je z historie zvyklý hlavně v Ostravě Jihočechy porážet – z posledních patnácti měření sil tu pouze jednou nebodoval. „České Budějovice uhrály zkraje sezony velice překvapivé výsledky viz výhra na Slovácku, těsně jim uteklo vítězství nad Spartou. To mužstvo kvalitu určitě má. Já ale věřím, že my doma budeme pokračovat ve výkonech z posledních zápasů proti Bohemce a Slovácku,“ konstatoval Bohumil Páník.

FORTUNA:LIGA – 9. kolo:

Baník (6. místo, 12 bodů) – České Budějovic (8. místo, 8 bodů)

Neděle 17:00, Městský stadion

Rozhodčí: Pechanec – Caletka, Ratajová

Nejlepší střelci: Kuzmanovič, Smola (oba 3) - Brandner (2)

Absence: Pazdera (zranění), Stronati (nejistý start) - Kladrubský (trest za ČK), Helešic (dohoda klubů)

Komu hrozí stop: Fillo, Procházka - Kladrubský, Novák, Čavoš (všichni 3 ŽK)

BANÍK VS ČESKÉ BUDĚJOVICE V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 36 / 15-11-10 49:38

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Rajtoral, Mičola, Magera 3 – Vácha 4

Nejvyšší výhra: 5:1 (21. května 2007)

Nejvyšší prohra: 0:3 (4. listopadu 2007)

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (20. dubna 2017, II. liga)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – BANÍK 2:2 (0:2)

Branky: 64. Kladrubský, 73. Táborský - 19. Hrubý, 23. Nerad. Rozhodčí: Váňa – Koval, Kožár. ŽK: Kladrubský - Pokorný, Nerad, Jakubov. Diváci: 1214.

České Budějovice: Křížek – Klesa, Šourek, Novák, Kladrubský – Čavoš, Hála (54. Matějka) – Wermke, Benát, Funda (90. Vopat) – Táborský.

Baník: Vašek - Breda, Pokorný (56. Mešaninov), Zápotočný, Hučko - Hrubý, Hlinka, Nerad - Sus, Jakubov, Granečný. Trenér: Petržela.

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.