> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ostravské sportovní dny

vloženo: 12.09.2019           komentářů: 0

Ostravské sportovní dny podpoří sportování školáků.Zvednou je od počítačů, mobilů a tabletů a nabídnou radost z pohybu. Ostrava pro školáky ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů České republiky letos poprvé pořádá sportovní hry. Od letošního září do května příštího roku se do nich mohou zapojit všechny ostravské školy, jejichž žáci budou mít o akci zájem.
Ostravské sportovní dny podpoří sportování školáků

Desítka nejúspěšnějších škol bude vyhlášena 18. června 2020 v ostravské Atletické hale vedle Ostravar Arény na Velkém sportovním dni.

„Uspořádáním Ostravských sportovních her chceme motivovat k sportování žáky našich základních škol a podpořit zdravý pohyb u co největšího počtu dětí, protože vnímáme, jak je to u současné počítačové generace důležité. Doufáme, že se do akce zapojí co nejvíce školáků a že tak zakládáme novou, silnou ostravskou tradici," řekla náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Soutěžit se bude ve čtyřech věkových kategoriích. Žáci prvních až třetích tříd a čtvrtých až pátých tříd budou měřit síly v přehazované, florbalu, vybíjené, atletickém trojboji, sportovní gymnastice a minifotbale.

Starší děti ze šestých až sedmých tříd a osmých až devátých tříd včetně žáků víceletých gymnázií odpovídajícího věku se utkají v halové kopané, florbalu, házené, šplhu, přespolním běhu sportovní gymnastice, basketbalu, volejbalu, minifotbalu Sportovní ligy základních škol, atletickém čtyřboji a v Poháru rozhlasu v atletice.

Přihlášené školy získají pro své sportovce sadu rozlišovacích dresů určených k prezentaci školy s logem projektu, města i pořádající asociace. Každý zapojený žák dostane sportovní láhev s logem projektu. Školy budou získávat body za výsledky svých družstev v soutěžích i za pořádání obvodních a okresních kol. Podmínkou pro zisk bodů je účast alespoň tří družstev z dané školy. V každém bude 12 – 15 členů podle druhu sportu. Při účasti více družstev v jedné věkové kategorii získá body pro svou školu ten nejlepší tým.

Školy musí podat přihlášky u Asociace školních sportovních klubů nejpozději do 27. září. Počet škol ani soutěžících omezen není.

Město Ostrava uvolnilo na Ostravské sportovní hry ze svého rozpočtu zhruba 1,05 milionu korun, určených na dresy a sportovní lahve pro děti, na ceny do soutěží a na uspořádání Velkého sportovního dne.

Přihlášku, informace o projektu i průběžný bodový stav najdou zájemci na webové adrese ....orostrava.assk.cz/


autor: https://orostrava.assk.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.