> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fajné léto na Dole Michal

vloženo: 29.08.2019           komentářů: 0

Užijeme si zábavné letní odpoledne v areálu bývalého Dolu Michal, kde bude připraven pestrý program pro celou rodinu! Těšit se můžete na soutěže, hry, speciální prohlídky, různé workshopy a mnoho dalšího.


Sobota 31. srpna 2019 v 13:00 až 18:00

Důl Michal, The coal Mine Michal
Československé armády 413/95, Ostrava - Michálkovice

Trolejbus č.104


Program letošního Fajneho léta na Dole Michal je tak pestrý, že se nám nevlezl na plakát. Těšit se můžete na mnoho hornicky, sportovně i výtvarně zaměřených soutěží a workshopů pro děti, speciální prohlídky Dolu Michal pro děti i dospělé, dobré jídlo a hudební doprovod!

PROGRAM
13:00
Otevření areálu
13:00–18:00
Gastronomické ochutnávky (Jak šmakuje Moravskoslezsko), workshop odlévání kovových plaket s restaurátorem, soutěže pro děti (třídění uhlí, prolézání slojí), výtvarné dílny s umělcem (plenér na dole), edukace „Poznej, jak funguje důl s Merkurem“, aktivita Pojď do hloubky s HGFkou (Hornické puzzle, Lego Rypadlo, Lego Důl, poznávací hra: Poznej suroviny z kterých se vyrábí běžné věci…, Hornické pexeso, rýžování, geologické domino, poznávání minerálů, mineralogické domino, mineralogické pexeso)
Celým odpolednem Vás bude provázet DJ a moderátor Lukáš Klasovitý
13:30
Zahájení výtvarné soutěže „O nejlepší těžní věž“
14:00
Speciální prohlídka dolu za snížené jednotné vstupné 30,- Kč (děti do šesti let zdarma)
14:30
Edukační prohlídka Dolu Michal pro děti
15:30
Spouštění parního stroje s výkladem
16:00
Speciální prohlídka dolu za snížené jednotné vstupné 30,- Kč (děti do šesti let zdarma)
Komentovaná prohlídka výstavou Historie Dolu Michal v obrazech
17:00
Vyhlášení výsledků soutěží
17:30
Spouštění parního stroje s výkladem
18:00
Ukončení Fajneho léta na Dole Michal

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.