> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zonky expanduje do Ostravy

vloženo: 20.08.2019           komentářů: 0

Zonky expanduje do Ostravy, kde zaměstná nejméně třicet lidí.

Ostrava se po Praze a Brně stává třetím městem, do kterého zamířila finančně technologická společnost Zonky. V ostravské části Poruba firma spadající do skupiny PPF buduje nové pracoviště, které zaměstná kolem třiceti lidí. Zonky nabídne pozice zájemcům o práci v oborech péče o stávající i nové zákazníky a také IT.

Ostravské Zonky funguje v plném provozu od začátku srpna a svou personální kapacitu by chtěli naplnit během následujících měsíců. Místo v ní najde dvacítka specialistů zákaznické péče a kolem deseti odborníků na informační technologie. „Situace na pracovním trhu je nyní velmi komplikovaná. Do Ostravy jsme se rozhodli expandovat proto, že je zde mnoho kvalitních a zkušených lidí, které hledáme,“ říká ředitel HR Zonky Ondřej Šnejdrla.

Dalším důvodem expanze je neustálý růst Zonky. Tato alternativa k bankovním půjčkám vykazuje meziroční nárůst kolem 44 % v počtu uzavřených smluv a za čtyři roky své existence rozpůjčovala už osm miliard korun. „Náš tým se od roku 2017 rozšířil o více než stovku zaměstnanců, přičemž si dokázal udržet specifickou firemní kulturu a velké odhodlání posouvat věcí dál,“ doplňuje Šnejdrla.

Ostravské Zonky doplní pražskou centrálu, na které v současnosti pracuje kolem dvou stovek lidí, a pracoviště v Brně. To se, v počtu kolem dvacítky zaměstnanců, soustředí primárně na zákaznický servis a vývoj internetové služby.

autor: www.zonky.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.