> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Špičkoví světoví cyklisté vyrazí na

vloženo: 15.08.2019           komentářů: 0

Špičkoví světoví cyklisté vyrazí na trať ostravské časovky

Do Ostravy se sjede cyklistická špička. Časovkou týmů odstartuje ve čtvrtek 15. srpna 11. ročník největšího mezinárodního etapového závodu v naší zemi Czech Tour. Během čtvrtečního odpoledne si na kolech v Ostravě zazávodí také děti.
Špičkoví světoví cyklisté vyrazí na trať ostravské časovky

Do Ostravy se ve čtvrtek 15. srpna po dlouhých 23 letech vrací světová cyklistika. U Trojhalí odstartuje v 17 hodin první etapa Czech Tour, kterou je 16,2 kilometru dlouhá časovka týmů.

Na start nastoupí týmy, které ještě nedávno závodily na legendární Tour de France Mitchelton-Scott a Bora-Hansgrohe. Prvně jmenovaný tým přijede se silnou obsadou, v níž dominují vítěz etapy na Tour de France Daryl Impey, dvojnásobný stříbrný olympijský medailista Michael Hepburn anebo juniorský mistr světa a čtyřnásobný medailista z mistrovství světa dospělých Luke Durbridge.

V týmu Bora najdeme jméno Sagan, nepřijede však Peter Sagan, nýbrž jeho starší bratr Juraj. Za Boru bude závodit skvělý Novozélanďan, vicemistra světa z omnia Shane Archbold, který vzhlíží k tokijské olympiádě. Na prvenství v Czech Tour cílí i italský jezdec Giovanni Visconti z týmu Neri Sottoli, který má na svém kontě dvě vítězné etapy z Giro d´Italia a titul nejlepšího vrchaře Gira z roku 2015.

Ve 140členném startovním poli budou usilovat o úspěch i čeští závodníci. Lídrem týmu Elkov-Author je Jan Bárta, který startoval na Tour de France, Giro d´Italia i Vueltě. Sekundovat mu bude i poslední český šampion František Sísr, stále se zlepšující Michael Kukrle nebo nadějný Jakub Otruba.

Slavnostní ceremoniál s vyhlášením vítězů týmové časovky začne v 18.30, hodin a ceny nejlepším bude předávat ostravská náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

U Trojhalí si na své přijdou také děti. Během odpoledního dětského dne, který začíná již ve 13 hodin, si zazávodí na odrážedlech nebo kolech v kategoriích podle věku narození. Nejlepším předají ceny společně s hejtmanem Ivo Vondrákem české sportovní legendy – mistryně světa a bronzová olympijská medailistka ve sjezdovém lyžování Šárka Strachová a hokejový brankář Dominik Hašek, zlatý z olympiády v Naganu. Kdo nebude závodit na kolech, může si zaskákat v nafukovacím autobusu, vyzkoušet pirátskou loď, zúčastnit se soutěže v kreslení nebo dalších soutěží a her.

Závodníci týmu Bora na loňské časovce Czech Tour. Foto: Czech Tour/Jan Brychta

autor: mmo

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.