> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Bazén Mexiko na Slezské Ostravě

vloženo: 13.08.2019           komentářů: 0

V budově bývalé sokolovny, kousek od křižovatky Hladnovské a Bohumínské, vyrostl v průběhu jara 2019 nový krytý bazén. Kdo si pamatuje interiéry staré sokolovny, bude si v prostorách bazénu připadat jak v jiném světě. Starý boxerský ring, šatny a zázemí jsou pryč. Namísto toho je nad hlavou stále modré nebe, stěny a šatny hrají svěžími ostravskou žlutou a modrou a ve speciálním nerezovém bazénu šplouchá voda ohřátá na příjemných 30 stupňů.
Bazén Mexiko - Slezská Ostrava má zbrusu nový krytý bazén

Co bazén nabízí?

Bazén s kapacitou s kapacitou 25 osob vznikl s podporou městské části Slezská Ostrava, statutárního města Ostrava, Moravskoslezského kraje a Ministerstva školství a tělovýchovy. Má rozměry 14 x 7 metrů a hloubku 130 cm, takže si v něm každý pohodlně zaplave a zároveň je hloubka ideální k výuce plavání a speciálním kurzům. Vzduch v bazénu má 32 stupňů a voda 30, čímž by se mělo předejít obvyklým podzimním virózám z plavání v chladné vodě, které trápí zejména děti.

Přímo s bazénem navíc sousedí nový aerobní sál, který kromě toho, že je z něj prosklenou stěnou vidět přímo do bazénu, nabízí možnost pro lekce jógy, aerobiku či pohybové průpravy pro nejmenší.Veřejné plavání a plavecké kurzy

V průběhu léta 2019 bazén běží ve zkušebním režimu. Zaplavat si každý můžete přijít od úterý do soboty vždy od 11:00 do 21:00 (aktuální otevírací dobu si vždy raději zkontrolujte na webu www.sportmexiko.cz). V září zahajuje bazén plný provoz, který vedle veřejného plavání obsáhne výuku plavání pro školy a školy ve spádové oblasti a řadu speciálních kurzů pro těhotné, rodiče s dětmi či pro seniory nebo hendikepované.Sportovní areál Sport Mexiko

Společně se výstavbou bazénu byla kompletně zrekonstruována místní Restaurace Nové Mexiko, která tak ještě se sousední florbalovou sportovní halou tvoří kompletní sportovní areál Sport Mexiko. Pokud budete mít zájem bazén, restauraci či sportovní halu navštívit, využijte webové stránky areálu na adrese ....sportmexiko.cz


autor: www.sportmexiko.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.