> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Podezřelý se snažil schovat

vloženo: 11.08.2019           komentářů: 0

Podezřelý se snažil schovat na záchodech, tam ho však „vyčenichal“ služební pes Bart

Na toaletě jedné z ostravských restaurací se v prvních hodinách dne 5. 8. 2019 snažil ukrýt před policisty 29letý muž. Neúspěšně…

K propátrání objektu byl nasazen služební pes Bart, který záhy označil štěkotem ukrytou osobu. Policisté podezřelého zadrželi. V průběhu prověřování bylo zjištěno, že muž měl vniknout v noci do restaurace oknem. Budovu měl prohledat, připravit si k odnesení lahve alkoholu. Následně měl užít kuchyňské nože a paličky na maso k poškození automatu, ze kterého měl odcizit peníze a do svého oděvu vložit i dva mobilní telefony. Způsobená škoda na majetku, dle prvotních informací, přesáhla 10 000 korun. Z místa pak měl chtít utéci přes okno toalety, před kterým však spatřil policistu, neboť hlídky zajistily perimetr napadeného objektu, který současně propátrával kynolog se psem.

Ukrýt se měl muž snažit ještě na toaletě, kde měl odhodit také bankovky, jež předtím získal z automatu. Po shromáždění důkazů rozšířil policejní komisař trestní stíhání muže pro trestné činy krádež (ve stadiu pokusu) a poškození cizí věci.

Muž byl letos rozsudkem soudu odsouzen pro krádež k trestu obecně prospěšných prací, které dosud nevykonal. Vzhledem k faktu, že muž zřejmě pokračuje v trestné činnosti, učinil policejní komisař podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Dne 22. 7. 2019 totiž zahájil policejní komisař trestní stíhání téhož muže pro krádež i poškození cizí věci (v dalších šesti skutcích). Devětadvacetiletý muž je podezřelý z dalšího protiprávního jednání, spáchaného v době od 31. 5. 2019 do 13. 7. 2019 v Ostravě (Zábřehu, Výškovicích, Staré Bělé…). Obviněný měl vnikat (někdy pro rozbití oken) do provozoven a odcizit rozličné věci. Způsobená škoda na majetku v této sérii byla prvotně (dosud neobjektivizováno znalcem) specifikována v částce přesahující 129 000 korun. Mezi odcizenými věcmi bylo například 70 kusů golfových holí, 200 kusů golfových míčků, cigarety, alkohol, víno, šest nanukových dortů, ale také 50 kusů ochuceného piva či víc jak 100 kusů nealkoholických nápojů. Odcizit měl i cukrovinky, brambůrky, křupky, ale i krabičku s peněžními dary na záchranu zvířat…

Kriminalisté shromažďovali informace k podezřelé osobě. Zajištěné stopy zkoumali znalci, informaci k identitě muže přinesl i závěr znalce z oboru daktyloskopie, stejně jako zajištěný obrazový záznam. Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař dne 22. 7. 2019 trestní stíhání muže pro přečiny krádež a poškození cizí věci. Muž se k protiprávnímu jednání doznal, dopnil například, že odcizeným golfovým holím odstranil násady a kovové části pak uplatnil ve sběrně…Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Vzhledem k výše popsanému a existenci důvodů vazby, komisař učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soud muže do vazby vzal. Z toalety tak „putoval“ do cely, k soudu a opět do cely, tentokrát vězeňské…

Doplnit lze, že se nejedná o první úspěšný zákrok služebního psa Barta. Například v září jsme informovali o situaci, kdy podezřelého, unikajícího „spravedlnosti“ vypátral v kanále.

autor: mjr. Mgr. Gabriela Pokorná

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.