> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Poruba přehrála Maďary

vloženo: 10.08.2019           komentářů: 0

Poruba přehrála Maďary, na domácím turnaji se porve s Katovicemi o druhé místo

Porubští hokejisté ve třetím vystoupení domácího turnaje O pohár RT TORAX potvrdili roli favorita, maďarský Debrecín porazili i díky dvěma bodům kapitána Jiřího Zdeňka 5:2. Už jistým vítězem osmého ročníku akce se stalo polské Jastrzebie, svěřenci trenéra Miloše Holaně si to na závěr rozdají s Katovicemi o konečné druhé místo. Duel je na programu už v sobotu od 14:30.
CHANCE LIGA - přípravné zápasy - přát. pá 9.8.19:15
HC RT TORAX Poruba 2011
Debreceni Egyetem Atlétikai Club
5:2(2:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Zdeněk (Beták), 9. Hudeček (Ollender), 25. Urbanec (Zdeněk, Slavík), 48. Gřeš (Jáchym, Ďurač), 60. Nejezchleb (Špaček, Dundáček) – 34. Ižacký (Léránt), 49. Novotný (Ižacký). Rozhodčí: Mrkva, Trombík – Hlavatý, L. Janda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 297. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Slavík, Urbanec, Dundáček, Pastor, Štěpánek, Dluhoš, Rudl, Šendera – Beták, Zdeněk, Sikora – Nejezchleb, Hlinka, Špaček – Gřeš, Jáchym, Ďurač – Ollender, Hudeček, Brodek.
Debreceni Egyetem Atlétikai Club: Hetényi – Vokla, Filbrandt, Léránt, Kiss, Sándor, Markov, Korenko – Ďaloga, Piatak, Hári – Ižacký, Novotný, Sági – Mazzag, Berta, Kulešov – Kozma, Sallo, Molnár.

Domácí získali rychle útočné pásmo do své moci a protože Hetényi neměl dobrý výhled při střele Jiřího Zdeňka, tak lovil puk ze své sítě již v první minutě utkání. Porubský kapitán otevřel skóre utkání svižnou střelou zápěstím díky asistenci Šimona Betáka. Ke slovu se střelecky dostali i hosté. Léránt střílel do středu brány, s čímž Foltán neměl problém a puk vytěsnil. Na druhé straně ale stál Ižacký, kterému kotouč sjel z čepele, takže z parádní šance zbyl jen povzdech na tribunách. Když byl na trestné lavici Nejezchleb, rozjel se z vlastní třetiny do útoku Jan Hudeček s Ollenderem, kterému nahrál na osu hřiště. Hetényi puk vytěsnil ramenem k druhé tyči, kde Hudeček ho dojel a dorážel. Hrála se devátá minuta a Poruba díky gólu v oslabení vedla již 2:0. Utkání měli pevně ve svých rukách domácí. Občas se před Foltána soupeř dostal a scházelo jen málo, aby porubské vedení snížil. Jako se stalo v 16. minutě, kdy Ižacký potáhl puk před porubského gólmana a těsně před brankou vystřelil. Odražený puk korigoval do klece Sági, ale i tento pokus domácí gólman vykryl. Hra pokračovala za porubskou brankou a do třetice se pokusil skórovat Novotný.

Druhá třetina začala skoro podobně jako ta první. Hned v první minutě dlouhé nahození Urbance přes střední pásmo našlo adresáta v podobě Betáka. S pukem se řítil na bránu, kde mu druhé křídlo krylo cestu a bylo připraveno na nahrávku. Beták volil střelu, která skončila v náručí Hetényiho. Následně si domácí zahráli dvě přesilovky za sebou a až tu druhou přetavili v gól. Na 3:0 zvyšoval Patrik Urbanec, když po několika nahrávkách se Zdeňkem a parťákem v obraně Slavíkem poslal tvrdě kotouč na bránu. Ten gólmanovi vypadl a ani spoluhráč jej nedokázal zastavit před brankovou čarou. Debrecín si taktéž zahrál přesilovku, ale až ve vlastním oslabení se prosadil. Skóre v této činnosti vyrovnal Jakub Ižacký. Ve 34. minutě bylo skóre 3:1. Střelby bylo na obou stranách mnoho, ale už žádný puk ve druhé části nezapadl gólmanům do brány.

Lepší vstup do třetího dějství měli hosté. Vybojovali si přesilovku, když hned po úvodním buly Novotného zastavil Slavík nedovoleným zákrokem. Ale početní výhoda se Maďarům nedařila. Byli to domácí, kteří navyšovali střelecké zásahy Hetényimu. Oslabení Poruba přečkala. Drama nastalo ve 44. minutě, kdy zůstal na ledě klečet otřesený Frederik Foltán. Masér zjišťoval rozsah zranění a sám gólman naznačil nasazením masky, že ve hře bude pokračovat. Přetlačovaná pokračovala. Neproměněné šance byly k vidění na obou stranách, ale našly se momenty, kdy si diváci mohli zvolat Góóól! Stalo se tak v 48. minutě, když Tomáš Gřeš ukončil kroužení kolem maďarské brány střelou z kruhu namířenou do pravého horního rohu z pohledu gólmana. Tříbrankové vedení domácím moc dlouho nevydrželo. Dominik Novotný překvapil Foltána schovanou dorážkou a snížil opět na rozdíl dvou branek. Dorážel původní střelu Ižackého, který skončil díky obrannému zákroku Rudla za brankou. Když už to vypadalo, že přes veškeré snažení obou týmů skončí utkání výsledkem 4:2, tak v čase 59:26 vystřelil Richard Nejezchleb a dal výsledku konečnou podobu. Debrecín byl houževnatým soupeřem, který to v žádném případě nezabalil a svým útočným snažením dával jasně najevo, že si hodlal nějaké body připsat. To se díky první třetině, kdy si Porubští vytvořili klíčový náskok, nestalo.
Ohlasy k utkání

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Hráli jsme proti slabšímu soupeři, který nás až tak neprověřil. Za vítězství jsme rádi, protože nás upevňuje v dobrém postavení v turnaji. Ale máme spoustu práce na odstranění nedostatků. Vadí mi zbytečné fauly a neproměňování šancí. Právě proto se hrají takové přípravné zápasy, abych věděl, na čem mám s týmem ještě zapracovat.

David Musial (Debreceni EAC): Přijeli jsme do Poruby na turnaj a je to pro nás velká zkušenost. Je to příprava a učíme se, takže všechno bylo v pořádku.

autor: HC RT TORAX Poruba

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.