> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Letní univerzita juniorů

vloženo: 04.08.2019           komentářů: 0

Letní univerzita juniorů potřetí v Zoo Ostrava
30.7.2019

V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava zahájena Letní univerzity juniorů (LUJ), kterou ve spolupráci se zoo připravila Středoevropská asociace přátel ZOO (CEAF ZOO). Letos se koná již 20. ročník akce, která se z větší části odehrává vždy v jedné ze zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO). Zoo Ostrava hostí Letní univerzitu již potřetí.

Středoevropská asociace přátel zoo (CEAF ZOO) již 20 let pořádá pro školní děti z celé České republiky Letní univerzitu juniorů, jež se z větší části odehrává v některé zoologické zahradě, která je členem UCSZOO. V minulých letech hostily Letní univerzitu Zoo Plzeň, Zoo Ústí nad Labem, Zoo Zlín, Zoo Olomouc, Zoo Dvůr Králové nad Labem nebo Zoo Liberec. V letošním roce se místem konání již potřetí stala Zoologická zahrada a botanický park Ostrava. Jubilejního ročníku, který potrvá do 6. srpna, se účastní 40 dětí ve věku od 8 do 15 let z celé České republiky. V průběhu týdne se seznámí s chodem zoologické zahrady a botanického parku, včetně zapojení zoo do ochrany přírody, nahlédnou do chovatelského zázemí a samozřejmě si vyzkoušejí i práci ošetřovatelů. Naplánovanou mají rovněž večerní prohlídku zoo po zavírací době.

Organizováním LUJ naplňuje CEAF ZOO svůj základní cíl, kterým je pořádaní akcí rozšiřujících povědomí o činnosti a cílech moderních zoologických zahrad, o práci lidí v zahradách a hlavně o zvířatech, která tyto zahrady chovají a mnohdy úspěšně zachraňují před jejich úplným vyhubením ve volné přírodě.

Poprvé se v ostravské zoo konala LUJ v roce 2008 a podruhé v roce 2014.

autor: ZOO Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.