> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Festival mimořádných projektů

vloženo: 31.07.2019           komentářů: 0

Festival ŠTĚRKOVNA OPEN MUSIC 2019 zcela vyprodána i letos!

Festival mimořádných projektů ŠTĚRKOVNA OPEN MUSIC 2019 přilákala tisíce fanoušků a druhým rokem po sobě byla vyprodána do poslední vstupenky. Během třídenního hudebního svátku zazněly hity od populárních československých kapel a světovou premiéru si odbyl unikátní projekt Symphonic Dance Music. Jedinečnost akce potvrdilo i nádherné prostředí hlučínského jezera, které je pro festival nezaměnitelné. Festival ŠTĚRKOVNA OPEN MUSIC se bude konat i příští rok, a to již tradičně během 3. červencového víkendu.

„Mimořádné! Takto bych jedním slovem zhodnotil letošní ročník, který je za námi. Chtěl bych tímto ze srdce poděkovat návštěvníkům za fantastickou atmosféru, kapelám a interpretům za neskutečnou show a hlavně našim partnerům, bez kterých by festival neměl takovou podobu a popularitu. Stali jsme se třetí největší hudební akcí celého Moravskoslezského kraje," řekl David Moravec, jeden z organizátorů hlučínského festivalu.

Festival oficiálně zahájil čtvrteční koncert kapely Chinaski, která i s obměněnou sestavou „týmu neohrožených žen" zahrála své staré i nové hitovky, včetně nejstarší písně „Punčocháče", a to mimořádně na přání hlučínských fanoušků. Hlavním hřebem celého festivalu byla páteční světová premiéra projektu Symphonic Dance Music. „Stovky hodin práce se vyplatily! Světová premiéra tohoto unikátního projektu, propojení hudby vážné s taneční a doplněné o světelnou a laserovou show, zcela uchvátila publikum. Kdo nebyl na Štěrkovně má možnost naživo zažít tento projekt ještě jednou, a to 1. listopadu v Ostravar Aréně," řekl Matěj Ostárek za pořadatele.

ŠTĚRKOVNA OPEN MUSIC je známa svými mimořádnými projekty, o které se letos postaraly také Bohemian Metal Rhapsody v nově nabušené sestavě, ve které se kloubí dravé mládí se zkušeností ostřílených metalových mazáků a energický Balkan Battle Live v mezinárodním balkánském souboji o putovní pohár festivalu, který se stal tečkou sobotní festivalové noci. Festival mimo jiné nabídl to nejlepší z české hudební scény, jako kapely Divokej Bill, Čechomor, Mig 21, Traktor, Lenny, Xindl X a další, kteří se postarali o rozezpívání celé hlučínské štěrkovny.

Letos ŠTĚRKOVNA OPEN MUSIC nabídla kromě hudebního programu i řadu novinek jako charitativní projekt půjčovna a úschovna kol „kola pro Afriku", svozové autobusy zdarma do OUTLET ARENA MORAVIA nebo rychlovýčepy. Velkou premiérou byl bezhotovostní platební systém v celém areálu festivalu, který sklidil spokojenost mezi návštěvníky. „Máme od našich návštěvníků velmi pozitivní ohlasy. Nakupování přes čipy vše jednoznačně urychluje a je to velmi snadné a přehledné. Při každé platbě ví, kolik jim bylo strhnuto a jaký mají zůstatek," dodává Matěj Ostárek.

Generálním partnerem festivalu je hlučínská stavební firma STRAUB s.r.o. „Jsme hrdí, že můžeme být generálním partnerem ŠTĚRKOVNY OPEN MUSIC a můžeme potvrdit, že v příštích ročnících tomu nebude jinak, protože tam, kde se peníze vydělávají, tam by se měly i utrácet," řekl při zahájení 15. ročníku festivalu Tomáš Straub, majitel společnosti STRAUB s.r.o. Hlavními partnery festivalu jsou OUTLET ARENA MORAVIA a společnost ČEZ. Festival je pořádán za výrazné podpory Moravskoslezského kraje a města Hlučín.

autor: Táňa Nevrklová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.