> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Čerstvá posila Vítkovic

vloženo: 27.07.2019           komentářů: 0

Čerstvá posila Vítkovic Buchvaldek: Na postu nezáleží, hlavně chci hrát

Ostrava – Když se trenér Chrudimi minulý pátek podíval na zápis o utkání, byl překvapen. V základní sestavě Vítkovic se totiž nečekaně objevil Lukáš Buchvaldek, který s týmem do té doby absolvoval jen jeden trénink. Ani tento tah však Jiřímu Balcárkovi nevyšel, jeho tým na Městském stadionu v Ostravě prohrál 0:1.

Lukáši, ve Vítkovicích jste se objevil až v pátek před zápasem. Jak se to seběhlo?
Vše nasvědčovalo mému setrvání v Olomouci, ale po prvním kole se to vykrystalizovalo tak, že bych měl odejít. Měl jsem několik možností, i v rámci F:NL, ale zájem Vítkovic byl největší a trenér Balcárek osobně zavolal. Jednání tak bylo rychlé a konkrétní, navíc se mi líbila i nastolená filosofie.

Bavil jste se o tom dopředu s některým z dalších olomouckých hráčů v týmu?
Jen tak trochu. Určitě je však výhodou, že většinu kluků z kabiny osobně znám, protože jsme spolu hrávali, ať už spolu nebo proti sobě či na různých turnajích. Nešel jsem tak do žádného neznámého prostředí, což také hrálo svou roli a je to plus. Navíc můžu být doma.

Po jediném tréninku jste se objevil v základní sestavě, věděl jste o této variantě dopředu?
S trenérem jsme se bavili, že pokud to klapne, tak budu hned hrát. Jsem rád, že jsem dostal důvěru hned od začátku, pro mě je důležité hrát. První kolo nám bohužel nevyšlo, tak teď musíme získat body v Jihlavě.

Nedokázali jste vstřelit branku a naopak jednou inkasovali. Co bylo špatně?
Přidávali jsme do hry věci, které po nás ani trenér nechtěl, možná hrál roli také fakt, že jsme spolu byli teprve krátce, jelikož změn tady bylo opravdu hodně. V Jihlavě se na to již nemůžeme vymlouvat, máme týden na to, abychom se lépe poznali a já doufám, že půjde vidět zlepšení.

A jak jste byl vy osobně spokojen se svým výkonem?
Dva týdny jsem nehrál celý zápas, takže jsem byl hlavně rád, že můžu být na hřišti. Ke konci mi ovšem ubývaly síly, což asi bylo znát. Celkově jsem se ale cítil dobře a jen mě mrzí, že jsme v prvním domácím utkání neurvali alespoň bod.

Nastoupil jste na pravém kraji zálohy, vyhovuje vám tento prostor?
Je mi to jedno. Můžu hrát zleva, zprava nebo podhrota. Pár zápasů jsem odehrál na hrotu, leč čistokrevný útočník úplně nejsem. Ono je pro mě stejně nejdůležitější být na hřišti a je jedno, na jakém postu.

S čím vlastně do Vítkovic přicházíte?
Chci odehrát co nejvíce minut, přidat nějakou tu branku či asistenci a v zimě uvidíme, co se bude dít. Teď se ale soustředím jen na to, abych pomohl Vítkovicím.

Čeká vás těžký zápas v Jihlavě, s čím do něj půjdete?
Budeme hrát z bloku a čekat na své brejky. Jihlava bude nepříjemný soupeř, který si letos bude chtít vynahradit neúspěšnou baráž. My si však jedeme minimálně pro bod a když budou tři, budeme jen rádi.

Pojďme se ještě vrátit k minulosti. V patnácti letech jste z Hlučína přestoupil do Sigmy za milion korun a hodně se od vás očekávalo. Přesto o osm let později hrajete F:NL...
Některé kroky nebyly ideální, ať už z mé strany nebo ze strany klubu. Už bych se k tomu ale nechtěl nějak vracet. Teď na sobě musím makat, zlepšovat své výkony a třeba si první ligu ještě zahraji.

Stále je tedy cílem FORTUNA:LIGA?
Hrát druhou nejvyšší soutěž mi nepřináší uspokojení, chci jít výš. Hrát první ligu je snad snem každého kluka.
Foto: Lukáš Zetek (foto zety, mfkv.cz)

autor: www.fnliga.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.