> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Užijte si v Ostravě pestrý víkend

vloženo: 26.07.2019           komentářů: 0

Poslední červencový víkend je pestrý. Čekají na vás projížďky historickými vozy MHD k zoo, komentovaná procházka centrem, koncert, táborák, (Ne)vinné slavnosti a další program.Věž ostravské Nové radnice bude v sobotu přístupná i po setmění.

Divadlo loutek Ostrava pořádá v rámci letního Pimprléta v pátek 26. července od 18 hodin v amfiteátru vedle divadla koncert folkového zpěváka Pavla Helana.

Páteční večer patří také romantice. V areálu Lesní školy v Bělském lese zahraje od 19 hodin ostravská kapela TRB a přítomní posedí u táboráku. Vstupní je 30 korun.

V sobotu 27. července si mohou zájemci zajet do ostravské zoologické zahrady historickými autobusy. Vyjíždějí ze zastávky Hulváky a pojedou po trase Sokola Tůmy - Vršovců - Jiřího Trnky - Ahepjukova - Pivovar - Českobratrská - Most M. Sýkory - Nám. J. Gagarina - Kamenec - Bazaly - Revírní br. pokladna - ZOO. Ze zastávky Hulváky vyjíždějí v 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30 hodin, ze zastávky ZOO odjíždějí v časech: 09:40, 11:10, 12:40, 14:10, 15:40 a 17:10 hodin. Jízdné 30 Kč pro dospělé a 15 Kč pro děti ve věku 6 – 15 let se platí u průvodčího ve voze.

Koho zajímá historie Ostravy, může se zúčastnit komentované procházky městem, která začíná v sobotu 27. 7. v 10 hodin ve vyhlídkové věži Nové radnice. Trvá dvě hodiny a je završena posezením u kávy, čaje nebo jiného nápoje v podniku Sladký časy. Vstupenka pro dospělého stojí 190Kč, pro děti, ZTP a seniory 160 Kč, existují rodinné slevy.

V sobotu 27. července se letos teprve podruhé otevře vyhlídková věž Nové radnice po setmění. V rámci akce Ostrava v barvách noci bude otevřena až do 23 hodin. Vstupné: dospělí 60 Kč, senioři, studenti, děti 7-15 let 40Kč, děti 4-6 let 20 Kč.

Sobotní dopoledne patří farmářských trhům. Konají se na parkovišti u OC Futurum ve Varenské ulici od 8 do 11 hodin.

Dvorana kampusu Palace (vstup ze Smetanova náměstí) ožije v sobotu od 10 do 23 hodin (Ne)vinnými slavnostmi Ostravy. Vinný festival přinese to nejlepší z folkloru, tradičních vinných koštů, aktuální městské kultury, gastronomie, farmářských trhů nebo letního grilovaní. Vstupné činí 450 Kč.

Ostravské planetárium zve v sobotu 27. 7. od 15. do 17:30 hodin na pozorování Slunce. Připraven bude speciální dalekohled s filtrem. Ve 22 hodin je na programu pozorování noční oblohy, ovšem pouze pokud nebudou mraky. Planetárium připravilo na sobotu od 14:30 hodin také animovaný film pro děti Se zvířátky o vesmíru. V 15:30 promítne dokument Svět korálových útesů a v 17 hodin dokumentární film o Slunci nazvaný Hvězda života a smrti. Planetárium nabízí program i v neděli.

Letní kino Landek Park promítá v sobotu od 21.30 hodin komedii Ženy v běhu. Vstupné je 50 Kč.

Divadlo loutek Ostrava uvede v amfiteátru za divadlem v neděli 28. července od 17 hodin v podání společnosti Loutky bez hranic Příběhy malé Lupitiny Gonzáles.

Během víkendu jsou otevřena zoologická zahrada, Dolní oblast Vítkovice i ostravská koupaliště. O víkendu také pokračuje Měsíc autorského čtení, program v divadle Dvanáctka v ulici Čs. legií začíná každý den v 19 hodin.
Foto: Jiří Zerzoň


autor: www.ostrava.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.