> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Divadlo bratří Formanů

vloženo: 23.07.2019           komentářů: 0

Divadlo bratří Formanů přemění ostravskou Černou louku v Divoký západ.Na přelomu září a října do Ostravy zavítá Divadlo bratří Formanů se svou nejnovější putovní inscenací Deadtown. V rámci mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse Formany do severomoravské metropole pozvalo Divadlo loutek Ostrava. Diváci mohou představení zhlédnout v termínech 29. a 30. září a 2. až 4. října vždy od 19 hodin ve speciálním divadelním stanu na výstavišti Černá louka. Vstupenky jsou již v prodeji.
Po Praze, Plzni, Hradci Králové, Brně a řadě zahraničních měst napříč Evropou se nejnovějšího počinu Divadla bratří Formanů na podzim dočká i publikum v Ostravě. Představení s názvem Deadtown mohou diváci navštívit v rámci mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse, který pořádá od 29. září do 4. října 2019 Divadlo loutek Ostrava. Na výstavišti Černá louka v tu dobu vyroste speciální divadelní stan, připomínající starou dřevěnou boudu, v němž budou moci diváci v devadesáti minutách zažít kouzlo Divokého západu a starých westernových filmů.

Díky řadě technologických triků se představení pohybuje na pomezí divadla a filmu. Využívá například systému pojízdných pláten, díky kterým navozuje dojem 3D obrazu. Čerpá z poetiky němých filmů, grotesky, starých černobílých fotografií i komiksu. Formani tím vzdávají hold všem průkopníkům a vynálezcům, díky kterým mohla kinematografie vzniknout.

Atmosféru Divokého západu herci navozují již při čekání diváků před divadelním stanem a nepoleví ani po skončení představení, kdy všechny pozvou na jeviště do Saloonu. Děj představení je rozdělen na dvě části. V té první publikum baví přiznaně pokleslý kabaret plný zpěvu, tance, kouzel a jiných zábavných scének, který ilustruje, jak si Divoký západ představuje hlavní postava inscenace - majitel onoho laciného kabaretu žijící na začátku dvacátého století v Praze. Ve druhé půlce se kabaretiérovi, jelikož je zároveň iluzionistou, podaří přenést sebe i publikum na tehdejší Divoký západ, kde však shledá, že realita je mnohem nebezpečnější, než si ji představoval. Diváci jsou vtaženi do fantazijního černobílého světa inspirovaného starými westernovými filmy, kde naivní dívky propadají kouzlu nebezpečných pistolníků.

Deadtown mělo světovou premiéru v roce 2017 ve Francii, tu českou později téhož roku v Praze. Od té doby divadlo s představením, často opakovaně, vystupuje kromě Francie i v Anglii, Belgii, ve Španělsku, Dánsku nebo v Itálii. Tuzemští diváci mohli s Formany na Divoký západ vyrazit například na festivalech Skupova Plzeň nebo Divadelní svět Brno.

Vstupenky na jednotlivá představení jsou v prodeji na pokladně Divadla loutek Ostrava, na pobočkách Ostravského informačního servisu a na všech dalších prodejních místech divadla. K dostání jsou také online na ....dlo-ostrava.cz.

autor: Klára Šebestová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.