> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

MFK Karviná - FC Baník Ostrava 1:2

vloženo: 22.07.2019           komentářů: 0

Byl to rušný zápas plný zajímavých momentů. A hraný ve výborné atmosféře. Baník jej zvládl, vyhrál v Karviné 2:1 a zapsal do tabulky první tři body! Body velmi důležité!
FORTUNA:LIGA, 2. kolo, po 22.7. , stadion: Městský stadion Karviná, diváci: 4833

MFK Karviná - FC Baník Ostrava 1:2(0:1)

Branky: 86. Smrž – 9. Smola (vyražený míč), 68. Jirásek (Granečný). Rozhodčí: Marek – Vlček, Vodrážka. ŽK: Smrž, Lingr, Janečka, Galuška, Kouřil - Stronati, Fillo, Procházka Fleišman. ČK: 87. Lingr – 90+4. Fillo.

MFK Karviná: Pastornický – Ndefe, Kouřil, Rundič, Čonka – Smrž – Galuška (88. Putyera), Lingr, Weber (46. Janečka), Puchel (61. Krivák) – Petráň.

FC Baník Ostrava: Budinský – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter (76. de Azevedo), Jánoš, Jirásek, Granečný – Kuzmanović (89. Šindelář), Smola (67. Diop).
Komentář

Baník vstoupil do utkání velice svižně. Už ve druhé minutě dostal do šestnáctky šikovnou přihrávku Jiří Fleišman, volil křižnou střelu ke vzdálenější tyči a dost možná přitom doufal, že ji Tomáš Smola tečuje do branky. Útočníkovi Baníku chyběl krok a Fleišmanova rána prosvištěla kolem tyče karvinské branky.

V 9. minutě poslal do karvinské šestnáctky krásnou nabídku Martin Fillo. Vyskočil si na ni Milan Jirásek, hlavou donutil gólmana Pastornického k těžkému zákroku, po němž se k odraženému míči dostal Tomáš Smola. A ten vrátil hlavou balon do sítě - 0:1!

Hra se pak začala poněkud vyrovnávat, ve 23. minutě hlavičkoval domácí Michal Petráň, Viktor Budinský míč bez potíží lapil.

O minutu později se Baník dostal uprostřed hřiště k míči, Adam Jánoš to z půlky hřiště zkusil dlouhatánským obloučkem, Pastornický ale stačil docouvat na čáru a balon si stáhnul.

Ve 29. minutě měli domácí velkou příležitost. Galuška poslal do šestnáctky Baníku přesný centr, jímž našel úplně volného Petráně. Ten vypálil hlavou, mířil však do míst, kam Viktor Budinský dosáhl. Gólman Baníku míč bezpečně chytil.

A ještě jedna šance pro domácí. Galuška se po rychlé karvinské akci dostal k nebezpečné střele k tyči, Viktor Budinský byl ovšem znovu stoprocentní. Dolétl ke své levé tyči včas a střelu vyrazil.

Dvě minuty před pauzou se v šestnáctce domácích dostal ke střele Václav Procházka. A tentokrát zachraňoval situaci domácí brankář Pastornický.

Baník jednogólový náskok do pauzy uhájil. Po přestávce se ke slovu jako první dostali znovu domácí, Galuška výborně potáhl akci po pravé straně, poslal míč do šestnáctky rozběhnutému Janečkovi, a ten vypálil bez přípravy. Viktor Budinský situaci znovu zachránil.

Asi největší šanci domácích ustál Baník v 61. minutě. V ostravské šestnáctce se po rychlém karvinském kontru dostal do výborné pozice Lingr. Vypálil k tyči, brankář Budinský skvěle zasáhl a gólovou ránu vytěsnil na tyč. A měl štěstí, když se balon od tyče odrazil zpět k němu přímo do jeho náruče.

A pak Ostravané podruhé udeřili. Denis Granečný připravil výbornou pozici Milanu Jiráskovi, ten se metr před šestnáctkou opřel do míče levačkou a jeho rána se od tyče odrazila do branky.

O chvíli později mohl náskok Baníku ještě navýšit Dame Diop, pelášil sám na karvinskou branku. Byl ale nakonec přece jen dostižen, a tak vystřelil a těsně minul.

V 86. minutě přišlo snížení. Po přímém kopu se hlavou prosadil domácí Smrž. Vzápětí se po druhé žluté kartě nechal vyloučit karvinský Lingr a Baník toho mohl využít. Dyjan de Azevedo poslal míč do vyložené šance Milanu Jiráskovi. Ten byl proti Pastornickému úplně sám. Ale neprostřelil jej.

V závěru musel po druhé žluté kartě předčasně do kabin i Martin Fillo. Ale Ostravané už domácím srovnat nedovolili.
Ohlasy trenérů
MFK Karviná

FRANTIŠEK STRAKA: "Každá porážka bolí. Pro nás je to podobné, nebo spíš ještě větší zklamání než po Mladé Boleslavi, kde jsme sahali po bodu. Dnes jsme sehráli dobré a kvalitní utkání. Každý z hráčů se vytáhl, odevzdal na hřišti maximum a tak to má být. Škoda, že jsme udělali ty dvě chyby, které nás stály body. Tady je ale třeba vidět, že Baník má velmi kvalitní a zkušený tým."

FC Baník Ostrava

BOHUMIL PÁNÍK: "Pro nás jsou to obrovsky důležité body, kterými jsme vyrovnali ztrátu s Libercem. Říkal jsem hráčům, že tady nás bude zápas bolet, a také že bolel. Třeba když tam vběhl po pauze Janečka, tak šlo někdy o zdraví. Nicméně většina z nás do té války šla a většina ji také ve zdraví přežila. Až na tu červenou kartu je to OK, fotbal nám dneska dal. Dokázali jsme vsítit dva góly, to je pozitivní."

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.