> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Své chování muž omlouval smrtí

vloženo: 21.07.2019           komentářů: 0

Své chování muž omlouval smrtí kamaráda, a že jej, slušně řečeno, všichni štvou
Za vulgárním a agresivním mužem byla dne 16.07.2019 vyslána hlídka MP do Ostravy-Poruby. Po příjezdu strážníci spatřili na zastávce MHD muže, který si ze země sbíral své rozházené věci a jakmile spatřil strážníky, dal se na útěk. Výzvu strážníků k zastavení uposlechl. Svědkyně pak strážníkům sdělila, že muž (24 let) všem kolemjdoucím vulgárně nadával a urážel je a pak bezdůvodně vběhl do vozovky před projíždějící vozidlo, přičemž řidička byla nucena prudce změnit směr jízdy a zastavit v zálivu zastávky, aby nedošlo k nehodě. Muž začal posádku vozidla vulgárně urážet a poté, co z vozidla vystoupil spolujezdec, došlo i na snahu fyzického napadení pěstmi a kopy. Vzhledem k bezvýznamnosti jakéhokoliv řešení věci s mužem se posádka vozidla rozhodla místo opustit. To se agresorovi nelíbilo a snažil se jim v tom zabránit a dokonce se pokusil vozidlo zvednout za jeho přední část. Na toto vyjádření muž reagoval slovy, že se nic nestalo. S nikým se nerval. Všichni ho, slušně řečeno, štvou. Umřel mu kamarád, proto pije a další proslov byl již plný vulgarismů. Po hlídce chtěl, ať mu dají nějakou pokutu, a ať jej nechají jít. Jelikož muž jevil známky silné opilosti nebo ovlivnění nějakou psychotropní či omamnou látkou, byla u něj provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem přes 2,5 ‰. Vzhledem ke skutečnosti, že muž stále narušoval veřejný pořádek vulgárním chováním, kdy nadávkami a výhružkami častoval i zakročující strážníky, byl upozorněn, že bude umístěn na protialkoholní záchytnou stanici. Po tomto sdělení se muž pokusil z místa utéct. V tom mu však strážníci zabránili a následně jej převezli na záchytku, kde byl umístěn. Kontaktována byla také řidička, která svou pohotovou reakcí zabránila dopravní nehodě a potvrdila sdělení svědkyně události. Veškerými skutky, které muž svým chováním a jednáním spáchal, se bude zabývat správní orgán.

autor: MP Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.