> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

KARVINÁ – BANÍK (PONDĚLÍ, 18:00)

vloženo: 20.07.2019           komentářů: 0

Pokus o dvě rehabilitace najednou. Baník se v pondělním malém slezském derby v Karviné pokusí napravit bodový výpadek z úvodního kola proti Liberci a současně i odčinit březnový hrubě nepovedený poslední zápas na půdě MFK, který skončil porážkou 0:2. Závěrečný duel druhého kola FORTUNA:LIGY se hraje v Karviné od 18:00 v asistenci kamer 02 Sport TV.

Baník se v úvodu týdne otřepával z direktu 94, tedy gólové trefy Romana Potočného ze čtvrté minuty nastaveného času v zahajovacím utkání sezony s Libercem.

„Vyhodnotili jsme si to, řekli jsme si, v čem jsme byli špatní, a na to jsme se zaměřili. Teď nás už čeká video se zápasem Karviné a už se soustřeďujeme a přípravu specificky zaměřujeme na Karvinou,“ prohlásil trenér Bohumil Páník.

Karviná prošla v létě velkou proměnou. Vedle jiných kádr opustily dvě ze signifikantních tváří jejího dosavadního ligového působení Wágner a Budínský.

„Jsou tam změny. Tou nejdůležitější je fakt, že jim odešel silný střelec. Opravdu silný střelec, který Karviné vytvořil hodně výsledků a dokázal se prosadit ve velkém vápně. To je pro Karvinou velká změna. Vrátil se naopak Janečka, což je hráč, který vždycky bije na poplach až do poslední minuty. Žene své mužstvo do válečného stylu, což Karviná ukázala v Boleslavi. Ta má silné mužstvo a dva vynikající střelce, přesto se proti Karviné prosadila až z penalty,“ řekl Bohumil Páník.

Baník nemá na Karvinou z letoška úplně nejlepší vzpomínky; na jaře tam v těžce nepodařeném představení podlehl 0:2.

„Bude to znovu vyhecované a doufám, že ta hra tomu odpovídat i z naší strany. Musíme na ně tlačit, aby dělali chyby, musíme hrát agresivní fotbal a tlačit se do vápna. Když budeme hrát poctivý fotbal, hernost přijde. Ale hlavně agresivita a pojetí hry musí být jiné a lepší než proti Liberci,“ řekl obránce Jiří Fleišman.

2. kolo FORTUNA:LIGY

Karviná (11. místo, 0 bodů) – Baník (10. místo, 0 bodů)

Pondělí 18:00, Městský stadion Karviná-Ráj

Rozhodčí: Marek – Vlček, Vodrážka

Absence: Hanousek (trest za ČK), J. Šašinka (dohoda klubů), Moravec, Dreksa (oba zranění), Guba, Ba Loua (oba nejistý start) - Pazdera (zranění), Laštůvka (nejistý start)

BANÍK VS KARVINÁ V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 4/ 1-2-1 3:4

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Baroš, Poznar, Fleišman (1) – Wágner, Guba, Budínský, Galuška (1)

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (29. BŘEZNA 2019)
MFK KARVINÁ – BANÍK 2:0 (0:0)

Branky: 49. Budínský, 70. Galuška. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Dohnálek. ŽK: Wágner, Krivák, Berkovec - Hrubý, O. Šašinka.

Karviná: Berkovec – Krivák, Dreksa, Rundič, Záhumenský – Smrž, Budínský – Guba (63. Galuška), Lingr (90. Bukata), Ba Loua (89. Suchan) – Wágner. Trenér: Straka.

Baník: Laštůvka - Procházka (75. Granečný), Šindelář, Stronati - Fillo, Jánoš, Hrubý, Fleišman - Diop (70. O. Šašinka), Kuzmanovič - J. Šašinka (46. Baroš). Trenér: Páník.

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.