Klikněte pro zvětšení...

VÍTKOVICE - CHRUDIM 0:1

vloženo: 20.07.2019           komentářů: 0

VSTUP DO SEZÓNY SE NEPOVEDL

První utkání celé soutěže se více povedlo hostům z Chrudimi, kteří na hřišti působili mnohem sehraněji a předvedli několik pohledných kombinací. Gólem ovšem skončila jen hlavička Vencla po třiatřiceti minutách.

Úvodní zápas ročníku 2019-2020 FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídl střetnutí celku s rozdílnými starostmi. Zatím co Chrudimi se podařilo udržet kádr a zejména nejlepšího střelce Vašulína, tak v Ostravě museli kádr z poloviny přebudovat. V prvním zápase se na hřišti objevili nově Stříž, Suchan, Klusák a jako překvapení Buchvaldek, jenž v Ostravě podepsal kontrakt teprve dnes. Ovšem i v týmu hostů došlo k velké změně, po jedenácti letech lavičku opustil Pavel Jirousek, usedl na ni Jaroslav Veselý.

Opatrný úvod okořenila překvapivá tutovka Chrudimi, střílený centr Dostálka z velkého úhlu skončil překvapivě na přední tyči domácí branky. Další minuty nabídly především fotbal ve středu hřiště s častými ztrátami na obou stranách. To ve 25. minutě se již více zapotil i Mrázek, Chvěja jej střelou z poza vápna pořádně protáhl. Největší rozdíl byl v sehranosti obou mužstev, zatím co Vítkovice nedokázaly příliš kombinovat, některé souhry červenočerných musely potěšit oko nejednoho fotbalového příznivce.

Přesto se domácím fotbalistům podařilo vstřelit branku, Buchvaldkovi byl ovšem máván ofsajd. A tak přišla další pohledná kombinace Chrudimi. Řezníček přihrával, Kesner centroval a prudká hlavička Hlavsy skončila s pomocí teče jen kousek mimo brankový prostor. Leč neproměněná šance nemusela červenočerné dlouho mrzet. Z následného rohu a druhého nákopu na hranici malého vápna se totiž hlavou po 33 minutách hry prosadil Ondřej Vencl.

Balcárkovo mužstvo bylo zaskočeno, naopak hosté i nadále udržovali územní převahu. Tu se podařilo přerušit až Střížovi, který jednoho z obránců obral o míč a pelášil na branku, avšak ani slibný brejk Vítkovičtí nesehráli do úspěšného zakončení. Do druhé půle připravil domácí kouč hned dvojí střídání, na hřiště se dostali Kovařík s Prausem a hned to bylo znát. Vítkovický " Romário" potáhl míč až k brance, přihrávka na slepo ale našla jen připravenou obranu.

Domácí ovšem pokračovali v usilovném tlaku asi deset minut. Chrudimští povětšinou pouze odkopávali, ovšem Sixta to jednou vzal na sebe, prošel přes půl hřiště a dovolil si i kličku ve vápně, míč ovšem skončil dva metry vedle. Stejný obraz hry byl k vidění i v dalších minutách, Vítkovice měly převahu, ale nebezpečnější byli Východočeši. Po hodině hry zahrával standardku Kesner, Květon si nepočínal nejjistěji a nůžky Vašulína mířily nad.

V dalších minutách se zastřelovali Kovařík a Suchan, ale jejich zakončení měla do prostoru branky hodně daleko. O poznání lépe si počínal Praus, domácí odchovanec protáhl Mrázka a posléze se míč dostal na hlavu Motyčky, míč nejspíš ještě tečoval Kovařík, Mrázek ovšem svůj tým zachránil. S blížícím se koncem utkání se týmu Jaroslava Veselého více a více otevírala obrana modrobílých, slibné brejky ovšem ztroskotaly na vítkovické obraně či mnohdy zůstaly nevyužity.

Pět minut před koncem však Chrudimští zahodili tutovku. Nejlepší loňský střelec Vašulín si dělal ve vápně doslova co chtěl a po jeho ráně se míč odrazil Ujecovi, který si myslel, že již zakončuje do prázdné brány, ovšem výtečný zákrok vytáhl Pepa Květon. I v nervózním závěru domácím chyběla sehranost a nápad, a tak si Chrudim postupně dokráčela k prvním třem bodům v soutěži. Naopak domácí trenér Balcárek má před cestou do Jihlavy nad čím přemýšlet.

MFK VÍTKOVICE - MFK CHRUDIM 0:1 (0:1)
Branka: 33. Vencl. ŽK: Motyčka - Ujec, Sixta. Rozhodčí: Klíma – Myška, Šimáček. Diváci: 560.

MFK Vítkovice: Květon – Surzyn, Mikula, V. Cverna, Klusák (80. Kania) – Motyčka – Holiš (46. Praus), Suchan, Chvěja (46. M. Kovařík), Stříž – Buchvaldek.
MFK Chrudim: Mrázek – Vencl, Krčál, Řezníček, Hlavsa – Kesner (90. Froněk), Sixta, Janoušek, Dostálek (59. Hynek) – Rybička (78. Ujec) – Vašulín.

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.