> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

JAK VKROČÍME DO NOVÉHO ROČNÍKU?

vloženo: 19.07.2019           komentářů: 0

VÍTKOVICE - CHRUDIM (PÁTEK 17:00)

A je to tady, po krátké letní pauze začíná další ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V úvodním utkání soutěže se na Městský stadion vydá soupeř z Chrudimi. Nováčkovský rok soupeř ustál a teď by rád prožil klidnější sezónu.


Klub, který vznikl v roce 1923 pod názvem AFK Chrudim, se v druhé nejvyšší soutěži objevil málem již v roce 2012, avšak po zisku prvního místa byl postup přenechán nedalekým Pardubicím. Klub se však i nadále pohyboval na špici třetí ligy a po předloňském triumfu v ČFL již byla výzva v podobě FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přijata. MFK Chrudim však nefunguje zcela v profesionálních podmínkách a svou účast v profesionální soutěži bere jako svátek.


Po dobrém vstupu do soutěže sice přišlo horší období, přesto skromný klub při svém premiérovém roce F:NL uhájil, stačilo na to 29 bodů. Následovala ovšem poměrně nečekaná zpráva, kormidlo MFK opustil po jedenácti letech trenér Pavel Jirousek. Třináctý tým předešlé sezóny převzal Jaroslav Veselý, který si za asistenty vybral dva Pavly – Matějku a Křečana.


Nejdůležitější zprávou pro Chrudimské bylo setrvání nejlepšího střelce Daniela Vašulína. Celkově se tým příliš nezměnil, hodně si na východě Čech slibují od nově příchozího Jiřího Janouška z Hradce. Na zkoušce byla také dvojice afrických hráčů nebo Jiří Miker, ale Chrudim se nakonec rozhodla vsadit na vlastní odchovance.


Vzájemná bilance hovoří pro modrobílé barvy. Obě loňská střetnutí skončila výhrou 2:1, přitom jarní vítězství na soupeřově půdě bylo dlouho kýženou tříbodovou radostí na půdě soupeře.

Uvidíme, jak tomu bude letos. Mužstvo trenéra Balcárka doznalo řady změn a je otázkou, kdo se probojuje do základní jedenáctky. Jisté je, že uvidíme minimálně několik nových tváří. Vítkovice jsou dle sázkový kanceláří mírným favoritem s příjemným kurzem okolo 2, tak věřme, že svou roli potvrdí a vkročí do nového ročníku tou správnou nohou!


PŘÍCHODY: Jiří Janoušek (Hradec Králové), Tomáš Hynek (Hradec Králové)
PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY: MFK Chrudim – Ústí nad Orlicí 6:0 (Rybička, Kesner, Vašulín, Ujec, Krčál, Dostálek), MFK Chrudim – Živanice 2:0 (Řezníšek, Kesner), MFK Chrudim – FK Viktoria Žižkov 1:0 (Hynek), MFK Chrudim – Vlašim 2:1 (Vašulín 2), MFK Chrudim – Dukla Praha 4:2 (Rybička, Vencl, Kesner, Miker)


MFK VÍTKOVICE - MFK CHRUDIM
pátek 19. července, 17:00, Městský stadion


Rozhodčí: Tomáš Klíma – Michal Myška, Jakub Šimáček.


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ - 23. kolo F:NL (18.04.2019):
MFK Chrudim - MFK Vítkovice 1:2 (0:1)
Branky: 70. Ujec – 15. Rendla (vla.), 63. Matěj. ŽK: Kesner, Vencl, Sulík - Ožvolda. Rozhodčí: Petřík – Fišer, Šimáček. Diváci: 1230.
Chrudim: Zíma – Řezníček, Rendla (78. Krčál), Vencl, Hlavsa – Dostálek (67. Sulík), Kesner (C), Sixta, Froněk (56. Ujec) – Rybička, Vašulín.
Vítkovice: Květon – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Surzyn – Motyčka - Pašek, Matěj (79. Januška), Bzirský (87. Chvěja), Praus (76. Ožvolda) – Vasiljev.

autor: MFK Vítkovice

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.