> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Děti zaměstnanců UPC v Ostravě

vloženo: 17.07.2019           komentářů: 0

Děti zaměstnanců UPC v Ostravě mají dětský den dvakrát ročně.V Ostravě, Meziboří i Praze v závěru června proběhl letos už druhý dětský den společnosti UPC. Desítky dětí zaměstnanců operátora si letos svůj den užily už podruhé. Poprvé to bylo v únoru během pololetních prázdnin, kdy většina rodičů řeší, jak se o své děti během pracovního dne postarat. Zaměstnanci firmy pro ně připravili řadu aktivit, od kouzlení a her až po návštěvu ZOO.

„Práce je sice důležitá, ale rodina je pro většinu lidí na prvním místě. Během celého roku proto myslíme na rovnováhu mezi prací a soukromím a máme radost, že se nám obojí daří spojovat i v rámci aktivit interní komunikace. Kromě dětských dní naši zaměstnanci v pracovní době pomáhají různým charitativním projektům jako dobrovolníci, učí seniory pracovat s počítačem nebo darují krev,“ říká Karel Smrž, ředitel pro značku a komunikaci UPC.

Dětské dny zaměstnanci UPC pořádají od roku 2016 a díky jejich oblibě u dětí i dospělých se je od roku 2018 rozhodli organizovat dvakrát ročně. Letos v červnu pobočka firmy v Meziboří hostila přes 30 dětí, které měly za úkol dorazit v karnevalových maskách. Byl pro ně připraven pestrý program na zahradě firmy, včetně malování na obličej, občerstvení a diskotéky. V Ostravě zase celé rodiny zaměstnanců společně vyrazily na komentovanou prohlídku do ZOO. V Praze se dětského dne zúčastnilo přes 40 dětí. Ty se rozdělily do barevných skupin a se svými průvodci plnily zadané úkoly v blízkém parku Folimanka. Vzhledem k horkému počasí měly i stříkací pistole a na dvoře firmy malé bazénky s vodou. Děti si také mohly zaskákat na velkém hradu ve tvaru pirátské lodi.

Na jaře a na podzim mají zaměstnanci UPC i dobrovolnické dny. Na mnoha místech republiky pak pracují pro různé dobročinné organizace. V poslední době se vydali pomáhat například FOKUSu Mladá Boleslav, který poskytuje sociální služby dlouhodobě vážně duševně nemocným. Vypravili se zlepšovat ZOO Ústí nad Labem a uklízeli řeku Lučinu pramenící v Moravskoslezských Beskydech, jejíž meandry jsou od roku 1992 vyhlášenou přírodní památkou. Spolek pohraniční historie podpořili zaměstnanci operátora při dobrovolnické péči o opevnění ve Vratěníně.

Lidé z UPC se také stali Ježíškovými vnoučaty. Pro obyvatele Domova pro seniory v Krnově uspořádali dvoudenní počítačové školení. Jednomu z jejich žáků bylo 96 let. Jednalo se o pokračování kurzů, které už více než rok experti z UPC organizují pro seniory z řad svých zákazníků nebo široké veřejnosti. Mnoho zaměstnanců UPC také pravidelně daruje krev. Jen v rámci letošní jarní kampaně na darování už dalo 47 z nich celkem více než 21 litrů. Současně s tím vybrali přes 25 tisíc korun pro Nadaci na transplantaci kostní dřeně.

Pomáhání či aktivitám se svými rodinami každým rokem v rámci pracovní doby věnují desítky zaměstnanců UPC dohromady téměř tisíc hodin. Objem času i počet lidí, kteří se do nich zapojí, se průběžně zvyšuje. Firma si organizaci těchto aktivit zajišťuje vlastními silami a zaměstnanci si sami vybírají, čemu a komu budou svůj čas věnovat.


autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.