> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

LIGA po 41 dnech zvedá oponu.

vloženo: 12.07.2019           komentářů: 0

BANÍK – LIBEREC (SOBOTA, 17:00)
Baník rozehraje nový ročník nejvyšší soutěže se Slovanem Liberec a půjde už o čtvrtý vzájemný zápas v posledních pěti měsících. Utkání má výkop na Městském stadionu v 17 hodin, lístků je stále dostatek.

Taková frekvence zápasů s jedním soupeřem tu snad ještě nebyla: v únoru liga (2:1), v dubnu MOL Cup (2:1) a v květnu nadstavba (0:1). V sobotu oba celky změří síly už počtvrté. „Hráči to tak nevnímají,“ usmál se trenér Bohumil Páník nezvyklé souhře okolností.

Liberec prožil na své poměry klidné léto. Změn bylo nezvyklé málo, i když odchod kanonýra Libora Kozáka do Sparty může být citelný. „Je to tým, který je už delší dobu pospolu. Odešel jen hrotový hráč. Jinak vše zůstalo, což je pro Liberec opravdu neobvyklé. O to více budou fungovat herní vazby. Uvidíme, jak se Liberec vyrovná s tím, že ztratil hrotového hráče,“ řekl Bohumil Páník.

Na poslední chvíli Slovan do svého kádru získal Matěje Chaluše, nový je ale kouč, kterým se v létě stal zkušený Pavel Hoftych. „Hráči tam ale zůstali a za měsíc je nezměníte. Myslím, že to bude podobný Liberec jako na jaře,“ soudí Bohumil Páník.

Ten má oproti jarní části sezony při skládání sestavy poněkud opačné problémy a na vícero postech řeší nominační otazníky. „Dneska je ten kádr široký, hráči na sebe tlačí, někteří se nedostanou ani na lavičku. Je přetlak a to je dobře, protože hráči musejí tvrdě pracovat, aby se dostali do osmnáctky hráčů na zápas. Některé posty máme jasné, ale myslím, že tři čtyři jsou stále otevřené,“ prohlásil Bohumil Páník.

FORTUNA:LIGA

Baník – Liberec

Sobota 17:00, Městský stadion

Rozhodčí: Berka - Kubr, Vaňkát

Absence: Pazdera (zranění), Laštůvka (nejistý start) – Malinský (nejistý start)

BANÍK VS LIBEREC V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 51 / 12-16-23 48:67

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Svěrkoš, Heinz 3 – Nezmar 8

Nejvyšší výhra: 3:0 (17. května 2000, 22. září 2013)

Nejvyšší prohra: 0:6 (30. srpna 2014)

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (14. KVĚTNA 2019)
BANÍK – LIBEREC 0:1 (0:0)
Branka: 86. Mara. Rozhodčí: Matějček - Moláček, Myška. ŽK: Kuzmanovič, Mešaninov, O. Šašinka - Musa, Kozák, Hybš. Diváci: 5115.

Baník: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman - Holzer, Mešaninov, Jirásek (89. Šindelář), Fillo - Hrubý - Kuzmanovič (69. O. Šašinka). Trenér: Páník.

Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Mara, Hybš - Breite - Potočný, Nešický (72. Pešek), Musa, Sýkora (90. Karafiát) - Kozák (84. Pázler). Trenér: Hornyák.

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.