> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Sladké časy v Ostravě

vloženo: 12.07.2019           komentářů: 0

Sladké časy v Ostravě - letní procházky s průvodcem
Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!! připravilo pro tuto sezónu další novinku. Kromě tematických komentovaných procházek, na které si za několik let zvykly chodit desítky místních, tentokrát rozjíždí projekt pravidelných sobotních procházek centrem města s průvodcem, které budou zaměřeny především na turisty. A těch v Ostravě přibývá.

„Naše průvodcovská služba samozřejmě nabízí prohlídky města na objednávku. Klient oznámí datum, čas, zaměření i délku prohlídky a my mu dle jeho přání zajistíme průvodce a program, který si žádá. Tohle je standard, který už funguje spoustu let. Často se ale stává, že člověk přijede do Ostravy neplánovaně a nemá čas si průvodce domluvit, popřípadě má další důvody, proč si prohlídku na míru neobjednat. Proto se letos zkusíme zaměřit i na tuto skupinu návštěvníků. Každou sobotu dopoledne od začátku června do konce září budou mít možnost zúčastnit se procházek centrem města s našimi průvodci," popisuje svůj záměr ředitel infocenter Jiří Šimon. „Procházky budou zatím probíhat pouze v českém jazyce. Abychom nabídli něco navíc, nepůjde jen o běžnou prohlídku centra. Součástí balíčku bude nejprve vyhlídka z ostravské radniční věže, poté se návštěvníci vydají s průvodcem do města a na závěr je bude čekat bonus v podobě občerstvení ve stylovém podniku Sladký časy, kde bude procházka ukončena. Předpokládáme, že celý program bude trvat kolem dvou hodin."

Jak už bylo řečeno, procházky budou cíleny hlavně na turisty, kteří do Ostravy přijíždějí, ale moc o ní nevědí. „Výklad bude o základních faktech. Historie, současnost, povídání o památkách, kolem kterých trasa povede nebo o různých zajímavých příbězích. Chtěli bychom návštěvníkům přiblížit, jaká Ostrava byla a jaká je teď. Navíc mohou průvodci zájemcům doporučit k návštěvě další turisticky zajímavé lokality. Spoustu informací, o kterých bude řeč, budou jistě Ostraváci znát. Přesto zveme i ty, kteří by si třeba chtěli rozšířit obzor a dozvědět se trošku více o městě, ve kterém žijí," uzavírá Jiří Šimon.

Komentované procházky s názvem Sladké časy v Ostravě budou probíhat každou sobotu od června (poprvé 1.6.) do září (naposledy 28.9) vždy od 10 hodin. Během festivalu Colours of Ostrava bude navíc přidán jeden páteční termín. Vstupenky mohou zájemci zakoupit v předprodeji na ....ostravainfo.cz nebo v ostravských infocentrech. Začátek programu bude v infocentru v 6. patře Nové radnice, kde bude možné zakoupit vstupenky i těsně před procházkami. Kapacita procházek je však omezená. Doporučujeme proto využít zmíněného předprodeje.

autor: www.ostravainfo.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.