> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Aby dveře auta „držely“...

vloženo: 11.07.2019           komentářů: 0

Aby dveře auta „držely“, musel je mít muž bez řidičáku a se zákazem řízení přivázané lanem

Ačkoliv avizujeme častý dohled nad silničním provozem, opět jsme zaznamenali poměrně netypický „jev“ na silnici v Ostravě-Porubě. Policisty upoutala vskutku nestandardní situace, řidič k jízdě užil automobil ve specifickém technickém stavu. Výčet jednotlivostí by byl obsáhlý, proto přikládáme fotografie.

Při kontrole pak hlídce policistů porubského obvodního oddělení 47letý muž sdělil, že řidičský průkaz nevlastní a řídí bez něj, aktuálně má však řízení zakázáno. Policisté zjistili, že řidiči byl uložen zákaz činnosti, spočívající v zákazu motorových vozidel do září roku 2020.
Muž se ke svému jednání doznal a vyslechl si sdělení podezření pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ve věci bylo vedeno zkrácené přípravné řízení. Doplnit lze, že v minulosti byl muži uložen zákaz činnosti (spočívající v zákazu řízení) opakovaně. Dále je řidič podezřelý z přestupkového jednání. Ke skutku došlo 2. 7. 2019 kolem 10.35 hodin v Ostravě-Porubě a muž vozidlo řídil po ulici 17. listopadu.

Není to však první takový nestandardní případ v našem regionu. V březnu jsme informovali o 52letém řidiči, který v Opavě užil k jízdě automobil s přívěsným vozíkem, přičemž místo kola měl umístěn skateboard. Dechová zkouška řidiče byla tehdy pozitivní, vykázala hodnotu přesahující 1,2 promile. Řidič tenkrát doznal policistům požití francovky a odůvodnil jej léčebným účinkem…


autor: mjr. Mgr. Gabriela Pokorná

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.