> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

BANÍK NESTAČIL NA AUSTRII

vloženo: 05.07.2019           komentářů: 0

Baník ve svém posledním přípravném duelu před začátkem sezony prohrál s Austrií Vídeň 1:2. Na hřišti ve Fürstenweldu byl jediným střelcem Ostravanů Tomáš Smola, na jeho vyrovnávací gól ale prakticky okamžitě rakouský celek odpověděl. Baník tak na závěr soustředění utrpěl ve Štýrsku jedinou porážku po dvou remízách a výhře.

Přátelská utkání, příprava, Fürstenfel, pá 5.7. , diváci: 0
AUSTRIA VÍDEŇ - FC BANÍK OSTRAVA
Austria Vídeň
2:1
(1:0)
FC Baník Ostrava
Branky: 19. Sax, 55. Sarkaria – 54. Smola.

Austria Vídeň: Pentz (46. Kos) – Klein (46. Zwierschitz), Madl (60. Handl), Borkovič (46. Maudo), Cavlan (46. Martschinko) – Ebner (46. Prokop), Jeggo (60. Demaku), Grünwald (46. Fitz), Serbest (46. Hahn) – Sax (46. Sarkaria), Edomwonyi (60. Pichler)

FC Baník Ostrava: Budinský – Fillo, Stronati, Procházka, Fleišman (75. Lalkovič) – Reiter (62. de Azevedo), Jánoš (75. Kaloč), R. Hrubý (46. Jirásek), Holzer (46. Granečný) – Kuzmanovič (57. O. Šašinka), Smola (57. Baroš).

KOMENTÁŘ
Čtvrtý celek rakouské ligy začal lépe. Po pasu středem hřiště pronikl osamoceně před branku Baníku Sax a přehodil Viktora Budinského, který v generálce zastoupil zdravotně indisponovaného Jana Laštůvku.

Baníkovci postupně vyrovnávali hru a ve druhé půli srovnali i stav. Po průniku Rudolfa Reitera z pravé strany se Tomáš Smola na malém vápně dvěma rychlými kroky dozadu zbavil hlídkujícího obránce a pak pohotově z voleje umístil balon do sítě.

Bohužel Austria odpověděla raketově. Po podobné akci jako v první půli dlouhý pas ze středu hřiště za ostravskou obranu ukázkově z první uklidil do ostravské brány Sarkaria.

Kouč Bohumil Páník pak provedl několik změn v sestavě a Baník měl možná opticky navrch, ale jeho snaha o vyrovnání nebyla účinná.

OHLASY TRENÉRŮ
FC Baník Ostrava
BOHUMIL PÁNÍK: „Austria byla technicky zdatný soupeř na vysoké úrovni. Ze začátku jsme působili trochu těžkopádněji, stálo nás hodně sil, než jsme získali balon. Dali jsme gól na 1:1, ale oni ale udeřili prakticky okamžitě. Oba góly byly podobné; dva stejné, prostrčené balony ze středu. Za stavu 1:1 jsme potřebovali chvíli, aby ta remíza trvala a mohli jsme jít případně do vedení. Ale potkali jsme se s výborným soupeřem, herní vyspělost jeho hráčů nám ukázala, kam bychom měli směřovat. Někteří hráči mě potěšili, ale mužstvo ještě není extra vyladěné a v posledním týdnu je na čem pracovat.“

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.