> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Český rozhlas Ostrava slaví 90

vloženo: 02.07.2019           komentářů: 0

Pravidelné vysílání Českého rozhlasu Ostrava začalo 1. července roku 1929, tehdy ještě pod názvem Radiojournal Moravská Ostrava. Od tohoto dne ušel ostravský rozhlas kus cesty – od pokusného vysílání z hasičské zbrojnice u Divadla Antonína Dvořáka, požáru rozhlasové budovy a rozkradení techniky německými vojsky na konci druhé světové války, prvních hudebních experimentů v živém vysílání až po přechod na digitální vysílání. Český rozhlas Ostrava v časech více i méně přívětivých plnil a nadále plní svou veřejnoprávní úlohu ve společnosti.

Už od počátku pravidelného vysílání se ostravský rozhlas mohl pyšnit několika profesionálními hudebními tělesy, jako je Ostravský rozhlasový orchestr (dříve známý jako orchestr RadioJournalu), později dechová kapela Ostravanka a cimbálová muzika Technik. V hudebním Studiu 1 byly za devadesát let natočeny tisíce hodin hudebních záznamů v podání známých uměleckých těles a zpěváků, jako je Hana Zagorová, Věra Špinarová, Karel Kryl, Jaroslav Wykrent a také Marie Rottrová s kapelou Flamingo a mnozí další. Proto bude vrcholem letošních oslav podzimní Galakoncert k devadesátému výročí Českého rozhlasu Ostrava, na kterém vystoupí hudebníci právem často spojováni s ostravským rozhlasem.

Hlavní hvězdou Galakoncertu bude Marie Rottrová a hosté z kapely Flamingo. Oslavy takto ostravský rozhlas zakončí v Multifunkční aule GONG 31. října. Celá první polovina galakoncertu bude patřit Marii Rottrové, která se představí s aktuálním programem Lady Soul. Druhá část večera bude koncipována jako pocta legendární skupině Flamingo/Plameňáci. Diváci se také mohou těšit na speciální retro projekce.

Do vysílání Český rozhlas Ostrava připravuje speciální seriál Ostravská devadesátka, který bude k poslechu na rozhlasových vlnách od 2. července každé úterý a čtvrtek po 15. hodině. Poslechněte si příběhy těch, kteří se už navždy zapsali do ostravské rozhlasové historie. Ostravskou devadesátku připravuje Dagmar Misařová a na vlnách Českého rozhlasu Ostrava tento unikátní seriál poběží až do 31. října.

Vstupenky na Galakoncert jsou právě v prodeji. Můžete je zakoupit už od 490 Kč v ostravských informačních centrech Svinov a Karolina nebo také online na ....dolnivitkovice.cz

autor: Ing. Zita Šperlínová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.