> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

NK OSIJEK - FC BANÍK OSTRAVA 1:1

vloženo: 02.07.2019           komentářů: 0

Remízu 1:1 přinesl třetí zápasový test Baníku na herním soustředění v Rakousku. Proti třetímu týmu chorvatské ligy z Osijeku měli svěřenci Bohumila Páníka po trefě Milana Baroše na dosah vítězství, které jim ale dvě minuty před koncem uzmul vyrovnávací brankou Dugandžič.

Přátelská utkání, příprava, Leoben, út 2.7. , diváci: 0
NK OSIJEK - FC BANÍK OSTRAVA 1:1 (0:0)

Branky: 88. Dugandžič – 52. Baroš

NK Osijek: Ivušić – Todoroski, Šimunec, Lončar, Šutalo, Marin, Mioč, Kamenar, Pilj, Lepa, Špoljarič. Střídali: Durdov, Dugandžič, Almeida, Bliznac, Magdič, Todorov, Stanič, Ćosič, Soldić.

FC Baník Ostrava: Laštůvka (60. Číž) – Pazdera (4. Celba), Procházka (46. Pokorný), Šindelář, Helešic - Holzer (65. de Azevedo), Kaloč, Hrubý (60. Jirásek), Granečný (70. Lalkovič) - O. Šašinka (46. Baroš), Diop (80. Jánoš).

KOMENTÁŘ
Baník na trávníku v Leobenu do utkání vstoupil aktivně: už ve 3. minutě Matěj Helešic s Ondřejem Šašinkou rozjeli kombinaci, která do sóla vynesla Daniela Holzera, ale ten tváří v tvář neprostřelil Ivušiče.

Vzápětí přišel smůlovatý okamžik pro Lukáše Pazderu. Po zdánlivě nevinně vypadajícím souboji v polovině hrací plochy si po souboji s protihráčem vykloubil rameno, musel být střídán a odcestoval na vyšetření do místní nemocnice.

Po aktivní dvacetiminutovce Baníku se začal dostávat do hry i Osijek. Ale další velká možnost patřila opět Ostravským. Po zaváhání Chorvatů v defenzívě se do koncovky dostal Šašinka, jeho přízemní ránu levačkou na bližší tyč ale gólman vyrazil.

Do druhé půle nasadil kouč Páník čerstvé Jakuba Pokorného s Milanem Barošem, který v 52. minutě uplatnil skvělý přehled v pokutovém území a na malém vápně si zkušeně našel centr centru Roberta Hrubého, který pak uklidil do sítě.

V 65. minutě prošel Baník středem do další příležitosti: Dame Diop sehrál míč na stranu Holzerovi, jehož však znovu vychytal brankář. Šance ale měl i soupeř a dvakrát se po jeho střelách třáslo za střídajícím Lumírem Čížem břevno.

Osijek na závěrečnou čtvrthodinu vystřídal takřka celou jedenáctku a v závěru byl svižnější. Vyplatilo se mu to v 88. minutě, kdy standardní situace propadla na zadní tyč a Dugandžič prostřelil Číže.

OHLASY TRENÉRŮ
FC Baník Ostrava
BOHUMIL PÁNÍK: „Pokud jsme měli dostatek sil a dobře jsme napadali, pustili jsme je maximálně do náznaků situací. Jinak jsme to měli dobře pokrytý. V momentě, kdy se dostali přes středové hráče, byli nebezpeční. Po velkém prostřídání hru natempovali a my jsme byli všude o krůček později. Škoda, že jsme je nepotrestali za stavu 1:0. Ale remíza je asi spravedlivá.“

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.