> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zážitek TEMNÁ VĚŽ

vloženo: 29.06.2019           komentářů: 0

Zážitek TEMNÁ VĚŽ na Slezskoostravském hradě

Skvělá středověká akce pro dospělé i pro děti.
Vstupné dobrovolné.

MÁME PRO VÁS PŘIPRAVENY 3 RŮZNÉ ZÁŽITKY:

1) Temná věž
===========
Středověká atmosférická hra pro dospělé a teenagery od 14-ti let.

Budete si moci vybrat z řady různých příběhů (např. ukrást poklad, zachránit vězně, vypátrat vraha atd.) a budete mít 1 hodinu, abyste splnili své poslání.
Každý úkol bude určen pro malou skupinku (2-5 osob), takže vezměte s sebou i své přátelé (ale klidně můžete přijít i jen tak a přiřadit se k jakékoliv skupince).
Na hradě na vás bude čekat celá řada různých postav středověkých komparzistů, zajímavých rébusů a příběhových zápletek.
Příběhy začínají v tyto hodiny: 10:00, 11:30, 13:30, 15:00, 16:30, 18:30, 20:00 hod.
*****************************
Omezený počet účastníků, doporučujeme si hru zarezervovat, napište nám na email crex@crex.eu kde uveďte čas, jméno a počet osob.
*****************************
Abyste si hru ještě více užili, můžete dorazit v jakémkoliv středověkém odění (ale není to podmínkou).

2) Mrakomor
==========
Pohádková zážitková hra pro děti 5-10 let.

Zlý černokněžník Mrakomor ohrožuje království Ravaldeon a král hledá chrabré a udatné družiny, které by jej přemohly.
Děti bude čekat hodinová dobrodružná trasa v okolí hradu, na které se setkají s celou řadou pohádkových postav, budou muset překonat nástrahy a nakonec přemoci černokněžníka.
Hra bude průběžně probíhat po celou sobotu od 9:00 - 12:30 hodin a od 13:30 - 18:00 hodin.

3) Vyráběcí koutek
==============
Zde bude možnost vyzkoušet si tzv. quilling, vyrobit si zajímavé náramky či středověké dřevěné naušnice.

Více na ...crex.eu/hrad

autor: www.crex.eu/hrad

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.