> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

PESTRÝ VÍKEND V OSTRAVĚ

vloženo: 28.06.2019           komentářů: 0

PESTRÝ VÍKEND V OSTRAVĚ – HUDBA, RYCHLÉ MOTORKY A SOFTBAL

Víkend 28. až 30. června nabízí Ostravanům pestré vyžití. Na své si přijdou příznivci hudby, historie, sportu i astronomie.

Pestrý víkend v Ostravě – hudba, rychlé motorky a softbal

Festival v ulicích přináší v pátek 28. a v sobotu 29. června zábavu do centra Ostravy. Umělci hrají, zpívají a tančí na Masarykově náměstí a na Černé louce. Hlavními taháky jsou Michal Hrůza, kapely Nedivoč a Iggy Mayerrov, fandové hudby si však najdou i další zajímavé interprety. Přehlídka má letos nádech exotiky – vstoupí na ni hned tři indické soubory.

Sobota nabídne příznivcům historie prohlídku msta s průvodcem nazvanou Sladký časy. Prohlídka začíná na dominantě města Nové radnici v 10 hodin a pokračuje procházkou centrem. Na jejím konci si účastníci vychutnají kávu, čaj nebo jiný nápoj ve stylovém podniku Sladký časy.

Na okruhu Františka Bartoše v Radvanicích se o víkendu koná tradiční závod motocyklů, který je součástí šampionátu na přírodních tratích. Ve třídách od 125 do 600 ccm se představí na 200 závodníků, závodit budou také sajdkáristé a klasici na historických strojích. V sobotu jsou na programu tréninky, nedělní závody budou slavnostně zahájeny v 10 hodin.

V neděli 30. června se v Arrows parku v Porubě rozběhne mistrovství Evropy v softbalu žen. České reprezentantky nastoupí ve svém premiérovém duelu v 11.15 hodin proti Litevkám. Zahajovací ceremoniál je naplánován na 20.30 hodin a poté si Češky tento den zahrají podruhé, tentokrát proti Švédkám.

Příznivcům módy je určen nedělní Fashion bazar, který se od 14 hodin koná v prostorách galerie Plato (bývalý Bauhaus). Akci doplní přednáška na téma módního průmyslu a jeho dopadů na životní prostředí.

Planetárium Ostrava zve v neděli ve 14 hodin děti ve věku od pěti let na pořad Se zvířátky o vesmíru.

Ježek, zajíc, krtek a sova se sešli na kraji lesa, aby prozkoumali hvězdářskou základnu. Všechno je pro ně nové, nikdy nic podobného neviděli, a když vidí startovat raketu, jsou z toho paf. Nikdo netuší, o co by se mohlo jednat, a tak vymýšlí jeden bláznivý nápad za druhým. A snad by se tam dohadovali dodnes, kdyby nepotkali chytrého myšáka, který jim vše vysvětlil. A protože myšák strávil celý život mezi vědci na hvězdářské základně, ví toho o vesmíru opravdu hodně.

Pro dospělé návštěvníky připravilo planetárium v 15.30 hodin pořad Hvězda života a smrti, který je věnován slunci. To září už 4,5 miliardy let. Je zdrojem energie umožňující existenci života, pohánějící koloběh vody i vzdušné proudy. Probíhají v něm bouřlivé reakce a gigantické výbuchy, které ovlivňují Zemi a budoucnost.

Foto: René Stejskal

autor: MMO

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.