> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Festival v ulicích

vloženo: 28.06.2019           komentářů: 0

Oslavte s námi konec školního roku v ulicích města! Ožije Slezskoostravský hrad, Černá louka a Masarykovo náměstí

28. června - 29. června 2019
Festivalv ulicích opět nabídne koncerty skvělých českých i zahraničních interpretů, desítky jamujících muizikantů v ulicích, pouliční divadla, bubeníky, workshopy, soutěže, hry či sportovní aktivity. Letošní ročník se nese ve znamení Indie a vy se můžete těšit na exotiku v podání indických umělců.
Slezskoostravský hrad se otevře veřejnosti ZDARMA. Vstup se platí pouze do nových expozic Muzea Jantarové stezky a Hedvábné cesty, které se zcela nově otevírá v pátek 28.6. v 9:00.

Muzeum Jantarové stezky a Hedvábné cesty
Otevřeno:
28.6. 9:00 - 19:00

29.6. 10:00 - 21:00

Vstupné:
80 Kč dospělý
50 Kč zlevněné (děti od 6 let včetně, studetni s platným studentským průkazem, důchodci nad 63 let včetně, držitelé TP, ZTP, ZTP/P průkazů)
ZDARMA děti do 5 let včetně, ZTP/P doprovod
Platí VIP karta 2019.

Informace týkající se muzea Vám zodpoví na tel. +420 734 679 265.V sobotu 29.6. bude na hradě probíhat interaktivní zážitková hra CREX.
Chcete zabránit popravě nevinného? Vypátrat poklad? Dostat se z vězení nebo ukrást tajné plány? Nechte se vtáhnout. Vyberte si variantu pro dospělé nebo pro děti a rozhodněte o osudu velké říše. Akce bude průběžně probíhat celou sobotu 29. června od 10 do 21 hodin.

Otevřeno:
29.6. 10:00 - 21:00Více informací na webu Festivalu v ulicích.

Organizátor Festivalu v ulicích je Colours production.

Černá louka není organizátorem Festivalu v ulicích.

autor: www.slezskoostravskyhrad.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.