> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

HRUBÝ TREFIL REMÍZU S MOL VIDI

vloženo: 28.06.2019           komentářů: 0

Remízou 1:1 s maďarským celkem MOL Vidi otevřel Baník svůj zápasový program na soustředění v Rakousku. Plichtu trefil na hřišti v Sonnhofenu devět minut před koncem pohotovou střelou z hranice pokutového území Robert Hrubý.

Přátelská utkání, příprava, Sonnhofen, čt 27.6. , diváci: 100
MOL VIDI FC - FC BANÍK OSTRAVA
MOL Vidi FC
1:1
(1:0)
FC Baník Ostrava
Branky: 18. Pátkai - 81. Hrubý.

MOL Vidi FC: Tujvel - Vinícius, Fiola, Elek, Kovács, Nego, Hodžič, Pátkai, Nikolov, Stopira, Scsepovics (Halmai Ádám 90).

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera (46. Celba), Procházka, Stronati (46. Pokorný), Helešic – Holzer, Kaloč, Hrubý, Granečný (46. de Azevedo) – Diop (46. Baroš), O. Šašinka.

KOMENTÁŘ
Do zápasu ještě nenastoupil Rudolf Reiter, poprvé v přípravě naopak naskočili Jan Laštůvka a Dame Diop. Baníku proti maďarskému vicemistrovi nechyběla kuráž, odvážným presinkem a hlavně tahem po levé straně si v úvodu vytvořil několik zajímavých situací. Nejlepší měl v 10. minutě Ondřej Šašinka, ale jeho pohotový volej z malého vápna skončil přímo v gólmanově náručí.

Pak se ale dostal do přečíslení soupeř a Pátkai po přihrávce z pravé strany nedal zblízka Laštůvkovi šanci.

Baník měl v závěru poločasu další příležitosti. Ale Diop před odkrytou bránou těsně nedosáhl na centr zleva, pak po standardní situaci hlavičkoval kousek vedle tyče Šašinka a průnik Granečného zakončený střelou zblokovala obrana Maďarů.

Do druhé půle udělal Bohumil Páník čtyři změny v sestavě, na plochu se dostal i Milan Baroš a po oboustranně hluché pasáži v úvodu druhé půle měl druhý gól na kopačce Scsepovics, který však poslal balon pouze do břevna prázdné ostravské branky.

Baník tak v závěru mohl rozvinout poslední ofenzívu. Devět minut před koncem dostal na chvilku prostor před pokutovým územím Hrubý, rychle si navedl míč na střelu a přízemní ranou poslal balon k tyči.

Ostravané pak byli lepší a mohli výsledek i obrátit. Rychlý kontr po ose Šašinka – Baroš zakončoval v 85. minutě de Azevedo, který se však místo střely zapletl v kličkách. Už v nastavení měl Baník po faulu na Baroše výhodu přímého kopu z hranice velkého vápna, Hrubý obstřelil zeď, ale brankář jeho pokus vyrazil.

OHLASY TRENÉRŮ
FC Baník Ostrava
BOHUMIL PÁNÍK: "Bylo to obrovsky náročné utkání. I proto, že tady momentálně panují vedra, přestože se trochu zatáhlo. Přesto jsme dokázali tempo vystupňovat, i když toho hráči museli mít plné zuby, dokázali jsme vyrovnat a měli jsme pak určitě víc příležitostí než soupeř. Takže jsem maximálně spokojený. Co jsme chtěli, to nám zápas na sto procent splnil."

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.